Profesinėse mokyklose panoro mokytis rekordinis skaičius pirmakursių

  • Teksto dydis:

Profesinėse mokyklose šiemet panoro mokytis 21,4 tūkst. asmenų, tai 12 proc. daugiau nei planuota priimti, antradienį informuoja Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).
Pernai į šias mokyklas priimta 21,2 tūkst. asmenų.

Profesinėse mokyklose šiemet panoro mokytis 21,4 tūkst. asmenų, tai 12 proc. daugiau nei planuota priimti, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).
Pernai į šias mokyklas priimta 21,2 tūkst. asmenų.

Pasibaigus priėmimui į profesines mokyklas paaiškėjo, kad šiais metais padidėjo norinčiųjų mokytis pagal informacinių technologijų profesinio mokymo programas. Kelios mokymo įstaigos kreipėsi į ministeriją, prašydamos leisti sudaryti papildomas grupes.

Pasak ŠMM, taip pat populiarios apdailininko (statybininko), automobilių mechaniko, virėjo, padavėjo ir barmeno, technikos priežiūros verslo darbuotojo profesinio mokymo programos.

Apie pusę iš pareiškusiųjų norą mokytis profesinėse mokyklose yra įgiję pagrindinį išsilavinimą ir siekia kartu su kvalifikacija įgyti vidurinį išsilavinimą. Per 1,5 tūkst. pretendentų mokytis profesijos jau turi aukštąjį išsilavinimą.

Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Jose galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją kartu su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu. Į profesines mokyklas priimami ir suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti ar įgyti naują kvalifikaciją.

74 šalies profesinio mokymo įstaigos siūlo per 200 profesinio mokymo programų įvairiuose ūkio sektoriuose: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ir t.t.

Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikaciją įgyti siekiantiems asmenims, pažangiems mokiniams mokamos stipendijos, jie aprūpinami bendrabučiu.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių