Ruošiamasi kasmetiniam vilkų skaičiavimui

Tęsiant vilkų apsaugos programą Lietuvoje toliau atliekami moksliniai tyrimai, kurie padeda tiksliai nustatyti, kiek šalyje gyvena šių plėšrūnų. Naujausiais duomenimis, jų skaičius šiemet paaugo apie 40 proc., suskaičiuotos 87 šeimos, tad ir sumedžioti jų šį sezoną leista daugiau.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) atstovas sako, jog vilkų populiacija turi būti tinkamai įvertinta ir tik po to reguliuojama, nustatomas leidžiamų sumedžioti žvėrių skaičius.

„Prieš keletą metų dėl vilkų užvirė didžiulė diskusija – yra ar nėra jų, medžioti juos ar ne, daug klausimų buvo. Rengiant apsaugos planą dalyvavo aplinkosaugininkai, visuomenė, medžiotojai, ūkininkai, o patvirtintame plane buvo nurodyta, kad vilkų populiacija turi būti tinkamai įvertinta prieš imantis ją reguliuoti, medžioti, kad ji būtų stabili“, –  BNS sakė tarnybos biologinės įvairovės specialistas Remigijus Uzdras.

Pasak jo, vilkų apsaugos planas įpareigoja medžiotojus pranešti tikslią vietą, kurioje sumedžiotas vilkas, paimti ir saugoti gyvūno mėginius, reikalingus tyrimams.

„Reikia imti raumens mėginį genetiniams tyrimams, jeigu patelė – gimdą, iš to matyti, ar ji turėjo jauniklių, ar ne, jeigu taip – kokia vada. Dantį reikia imti, iš jo galima pasakyti tikslų vilko amžių (...) Mėginius medžiotojai surenka ir laiko šaldiklyje, o vėliau tyrėjai juos surenka ir daro išvadas – nustato vilkų šeimų skaičių“, – pasakojo R. Uzdras.

VSTT jau ruošiasi 2023 metų vilkų tyrimui – JI paskelbė šios paslaugos konkursą. Iki šiol šią paslaugą ji pirko iš Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos.

Aplinkos ministerijos duomenimis, šiais metais Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos – plėšrūnų populiacija per metus padidėjo apie 40 proc., ji stabiliai auga ir yra saugi.

2022–2023 metų sezono, kuris prasideda spalio viduryje ir tęsiasi penkis mėnesius, metu leista sumedžioti ne daugiau kaip 282 vilkus. Praėjusį sezoną sumedžioti 186 vilkai.

Vilko apsaugos plane nustatyta, jog jeigu žiemos pabaigoje yra ne mažiau kaip 62 šeimos, arba ne mažiau 500 vilkų, populiaciją būtina reguliuoti taip, kad būtų išlaikytos 32–62 šeimos.

Šiemet iki rugsėjo pabaigos dėl vilkų padarytos žalos gyventojams išmokėta 127 tūkst. eurų, arba 27 proc. daugiau nei per visus 2021 metus (100 tūkst. eurų). Plėšrūnai daugiausiai nuostolių pridaro pjaudami ūkiuose laikomus gyvulius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kada pagaliau tie vilkai suės nors vieną miesto kvaišą ?

Juozas

Juozas portretas
Mažiau lyskite į gamta.Nuo šito visokio skaičiavimo tuoj bus tušti miškai.Nors ir tu mišku jau nedaug liko. IR NESAUDYKTE VILKU !!!!!!

Anonimas

Anonimas portretas
oi bekit ....o tai po to kai surasinetojai kaip maras perejo per kaimus....nei rainiuko...nei sargiuko....nei karvytes...nei avytes.... neliko ....visus kuriuos surase .... suvalgem tam ka isgyvent.... vienus taip...a kitus mokesciu basliu stumiami savanoriskai pridavem i utilizacija kartu su buda ir lenciugu .... pridave i da spravke paemem ka jau tikra utilizuoti...aciu... gerovei...
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių