SAM parengė planą, kaip mažinti korupciją: švies darbuotojus, skelbs daugiau informacijos

  • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė planą, kaip mažinti korupciją sveikatos apsaugos sistemoje: bus šviečiami darbuotojai, visuomenė, įstaigos įpareigojamos skelbti daugiau duomenų.

Tokius pakeitimus numato Šakinis korupcijos prevencijos sveikatos priežiūros sistemoje 2023–2025 metų veiksmų planas, antradienį pranešė ministerija.

Pagal jį, įstaigos turės viešinti daugiau informacijos apie veiklos rezultatus, viešai pateikti atmintines pacientams apie korupcijos prevenciją, teikti informaciją interneto svetainėse, užtikrinti prievolę rodyti visus laisvus laikus pas gydytojus Išankstinėje pacientų registravimo (IPR) informacinėje sistemoje.

Darbuotojams turės būti teikiama daugiau informacijos apie pranešėjų duomenų apsaugą, daugiau dėmesio skiriama interesų konfliktų valdymui, efektyvesnei ūkio subjektų veiklos priežiūrai, sprendimų ir procedūrų skaidrumui. Bus organizuojami darbuotojų mokymai, atvejo analizės, imamasi kitų priemonių.

Pasak pranešimo, veiksmų planą SAM koordinuos ir įgyvendins kartu su pavaldžiomis įstaigomis. Plano priemonės rekomenduojamos ir savivaldybėms bei Vidaus reikalų ministerijai pavaldžioms asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, prisidėti prie jo įgyvendinimo bus kviečiamos nevyriausybinės organizacijos, suinteresuotos visuomeninės grupės ir privataus sektoriaus.

Rengiant korupcijos prevencijos veiksmų planą SAM sudaryta darbo grupė bendradarbiavo su sveikatos priežiūros sistemos įstaigomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, „Transparency International“ Lietuvos skyriumi ir kitomis institucijomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Henrikas

Henrikas  portretas
Pirma panaikinkit korupcija barmenams ir padavejams. Jiems Galima imti, ir Daug. Ir nemokėti jokiu mokesciu. Tai pavadinta arbatpinigiais.

Klpd.

Klpd. portretas
Skaniai pasijuokiau iš tokios ,,kovos" su korupcija - vėl apgailėtina imitacija vietoje konkrečių darbų. Ką jūs smaugiat čia tuos darbuotojus ir ant jų verčiat visą šitą šūdą? Geriau pajunkit kažkaip tarnybas kurios privalėtų gaudyti ir SODYT(o dar geriau statyt prie sienos:D) korupcinius kartelius. Ir ne tik socialinėje srityje. Bet ką aš čia visų žinomus dalykus šimtą kart girdėtus rašinėju - vistiek aplink tik beviltiška, konserliberalų sukurta sena pelkė. Kurios jokiais ,,batais" neįveiksi..:D) Sėkmės kuriant naujus, niekinius cirkus, SAM!:D)

korupcija

korupcija portretas
uz kiekviena operacija zmogus duoda kysi...tai kokia cia paslaptis ?90 procentu duoda.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių