Šiaulių ligoninėje bus statomas Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras

  • Teksto dydis:

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje bus statomas naujas Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras.

Kaip ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atnaujinta medicininė įranga sustiprins gydymo paslaugų kokybę sergantiesiems infekcinėmis ligomis, reikšmingai prisidės kuriant saugesnes darbo sąlygas darbuotojams.

Ligoninės teritorijoje bus statomas naujas trijų aukštų pastatas. Jame įsikursiančiame centre bus teikiamos antrinio lygio paslaugos – gydomi lengvomis ar sudėtingesnėmis infekcinėmis ligomis sergantys pacientai.

Pasak ministerijos Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėjos Ginretos Megelinskienės, koronaviruso pandemija lėmė poreikį sutelkti sveikatos priežiūros specialistų pajėgas ir ieškoti sprendimų, kurie užkirstų kelią panašios situacijos pasikartojimui.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas sakė, kad šiuolaikiška medicininė įranga, skirta infekcinių ligų diagnostikai ir gydymui, erdvesnės patalpos, atitinkančios infekcinių ligų valdymo poreikius, padės efektyviau valdyti galimas grėsmes ateityje.

Plečiant patalpas bus užtikrinamas SAM reikalavimas, kad vienai intensyviosios terapijos lovai būtų skirtas ne mažesnis kaip 20 kvadratinių metrų plotas.

„Naujame pastate įsikurs infekcinis Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius, kuriame bus įrengtos stebėjimo palatos. Jose iš viso bus 20 lovų. Taip pat bus įkurtas radiologijos poskyris su rentgeno ir kompiuterinės tomografijos diagnostine įranga, 3 stacionarių vietų hemodializių poskyris, 36 stacionaro lovų Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrius, 12 lovų Intensyviosios terapijos skyrius ir laboratorija“, – sakė M. Pauliukas.

Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centro įrangos bei patalpų modernizacija leis teikti kompleksinę medicininę pagalbą. Infekcinėmis ligomis sergantys ir gretutinių ligų turintys pacientai naujame centre gaus reikiamas sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugas bei išvengs pavojingų kontaktų su kitais užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais.

Šiaulių ligoninės naujojo pastato statybų projektas jau parengtas, artimiausiu metu bus pradėti statybos darbai. Centro statybas ir įrengimą planuojama baigti iki 2024 metų gruodžio mėnesio.

Projektas, kurio vertė 19,3 mln. eurų, yra finansuojamas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“ iš ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ bei valstybės biudžeto lėšų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių