Šiauliuose dislokuoti NATO žvalgybiniai orlaiviai: matome, ką veikia agresyvus kaimynas

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose pirmą kartą dislokuojama NATO išankstinio perspėjimo ir kontrolės sistema (AWACS) – du oro erdvės stebėjimą vykdantys specialūs orlaiviai – užtikrins geresnį supratimą, kas vyksta Aljanso kaimynystėje, sako oro pajėgų atstovai.

Kaip teigia Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Antanas Matutis, tai būdas gauti operatyvią informaciją apie „agresyvaus kaimyno“ regione veiklą.

„Kiekvieną kartą, kai orlaivis, turintis žvalgybines galimybes, skaido regione, natūralu, kad mes matome, ką mūsų kaimynas veikia, ką jis užsiima ir tai duoda mums galimybes atitinkamai raguoti ir priimti atitinkamus sprendimus mūsų vadovybei“, – žurnalistams penktadienį sakė Karinių oro pajėgų vadas.

Pasak jo, tokių orlaivių NATO nėra daug, todėl dviejų iš jų dislokavimas Lietuvoje rodo didelį dėmesį regionui.

„Nesiečiau su grėsmės šiandien dienai išaugimu. Tai yra paprasčiausiai noras matyti, ką mūsų kaimynas daro, kad neturėtume siurprizo vėliau“, – sakė jis.

Tai yra paprasčiausiai noras matyti, ką mūsų kaimynas daro, kad neturėtume siurprizo vėliau.

NATO AWACS vieneto vadas pulkininkas Maurizio Maggio (Mauricijus Madžijas) sakė, jog šie orlaiviai gali aptikti objektus „mylių atstumu“ nuo pozicijų, todėl tai leidžia priimti tikslesnius sprendimus ir geriau suprasti situaciją.

„Kuo daugiau informacijos turime, kad suprastume, kas vyksta prie mūsų pasienyje, tuo geriau“, – sakė jis.

„Tai galingas, lankstus ir dislokuojamas pajėgumas oro ir jūros žvalgybai“, – pridūrė vadas.

Pasak jo, šios misijos „neturi jokių priešiškų intencijų“ ir vyksta nuo tada, kai Rusija įsiveržė į Krymą ir šįkart nebus „niekuo neįprastos“.

Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Zokniuose vienas AWACS orlaivis užduotis vykdo nuo ketvirtadienio, antras atvyks penktadienį. Kartu dislokuojamas apie 150 karių kontingentas iš 16 šalių.

„Boeing 707“ lainerio pagrindu sukurtas orlaivis užtikrina oro erdvės stebėjimą, valdymą, kontrolę, ryšį bei apie 400 kilometrų atstumu gali matyti raketas, karinį aktyvumą, nustatyti įvairių sistemų koordinates ir galimas šūvių kryptis.

Jame gali dirbti nuo keliolikos iki 30-ies žmonių, kurie realiu laiku teikia informaciją apie reikiamus parametrus.

AWACS lėktuvai vykdys Rusijos karinės veiklos stebėjimą. Jie artimiausiomis dienomis pradės žvalgybinius skrydžius virš Aljanso teritorijos.

Į Lietuvą orlaiviai atvyko iš Turkijos, kur vykdė paskirtas užduotis. Nuo pernai vasario, stebint Rusijos karinį aktyvumą, NATO AWACS lėktuvai atliko šimtus skrydžių virš Šiaurės ir Rytų Europos.

Jie priklauso NATO žvalgybinių lėktuvų flotilei, įsikūrusiai Geilenkircheno mieste, Vokietijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

kawianskas

kawianskas  portretas
nėr šlykštesnio padaro už lietuvį. pokariu lietuviai turtingesnius skundė kad išvežtų. Tada vogė jų turtą. Mano senelį taip. Tik skundikas jau nustipo. Tarnavo KGB, tarnavo bolševikam. O pydaroidai juos į prezidentus, į seimą renka.Nes tokie patys brudai.

kaunietis

kaunietis portretas
Ivanas tu ,joks jonas.Nes tik prasizioji ir rusiska smarve pasklinda.

Lietuva Laisva ?

Lietuva Laisva ? portretas
Tikrai NE
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių