Siūlo numatyti Probacijos tarnybos padalinių atstumą nuo švietimo įstaigų

Kilus bendruomenės ir savivaldybės nepasitenkinimui dėl pusiaukelės namų Kauno rajone, Domeikavoje, atsiradimo, Seimo narys Petras Gražulis siūlo įstatyme aiškiai reglamentuoti tokių objektų statybą.

Probacijos įstatymo pataisas įregistravęs parlamentaras siūlo numatyti, kad “Probacijos tarnybos padaliniai negali būti steigiami arčiau nei 5 km nuo ugdymo ir švietimo įstaigų ir įrengiamos tik gavus vietos bendruomenės ir savivaldybės tarybos sutikimą”.

P. Gražulis įregistravo ir Bausmių vykdymo kodekso pakeitimo projektą, numatantį, kad “atviro tipo bausmės atlikimo vietos negali būti steigiamos arčiau nei 3 km nuo ugdymo ir švietimo įstaigų ir įrengiamos tik gavus vietos bendruomenės ir savivaldybės tarybos sutikimą.“

Pasak jo, imtis tokios iniciatyvos paskatino planai Domeikavoje įsteigti nuteistiesiems skirtus pusiaukelės namus ir Kauno apskrities Probacijos tarnybos padalinį.

Pusiaukelės namų ir probacijos padalinys pritrauktų didžiulius kasdienius nusikaltusių asmenų srautus, kurie akivaizdžiai trikdytų gyventojų rimtį, ypač vaikų.

„Šios dvi įstaigos steigiamos gyvenvietės centre, prie pat švietimo ir ugdymo įstaigų. Pusiaukelės namų ir probacijos padalinys pritrauktų didžiulius kasdienius nusikaltusių asmenų srautus, kurie akivaizdžiai trikdytų gyventojų rimtį, ypač vaikų. Kodėl Kalėjimų tarnyba veržiasi tokias naujas įstaigas būtinai statyti gyvenviečių centruose? Ar nėra kitų vietų, juk Lietuva - viena rečiausiai apgyvendintų šalių Europoje“, – svarsto įstatymo pataisas parengęs Seimo narys P. Gražulis.

Jis pastebi, kad šiuo metu galiojančiuose įstatymuose pusiaukelės namų ir probacijos padalinių steigimo vietos neprivalo būti derinamos nei su savivaldybių tarybomis, nei su vietos bendruomenėmis.

Parlamentaras siūlo, kad Probacijos įstatymo ir Bausmių vykdymo kodekso pataisos įsigaliotų 2024 m. sausio 1 d.

Kaip ELTA jau skelbė, Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sako, kad pirmąjį pusmetį pusiaukelės namuose Domeikavoje bus apgyvendinta mažiau nuteistųjų. Taip pat, pasak jos, tame pačiame pastate yra atsisakoma atidaryti Probacijos tarnybos padalinį.

„Suplanuotos projekto apimtys bus sumažintos (...), pusiaukelės namuose pirmuosius 6 mėnesius galės gyventi ne daugiau nei 10 nuteistųjų“, – pridūrė ji.

Taip pat, ministrė pažymėjo, kad bus imtasi ir papildomų saugumo priemonių.

Lapkričio viduryje pranešta apie planus statyti pusiaukelės namus Kauno rajone, Domeikavoje. Tame pačiame pastate turėjo įsikurti ir Kauno apskrities probacijos tarnybos pareigūnai. Tačiau tokiu sprendimu piktinosi vietos bendruomenė bei rajono savivaldybė. Nepritariantieji projektui sakė, kad apie kaimynystėje apsigyvensiančius nuteistuosius iš anksto informuoti nebuvo. Taip pat nerimauta dėl saugios aplinkos užtikrinimo, kadangi šalia būsimų pusiaukelės namų yra progimnazija bei vaikų darželis.

Nuo 2016 metų Lietuvoje veikia septyni pusiaukelės namai – Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Pravieniškėse, Panevėžyje, Šiauliuose ir Tauragėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
o atstumas bus du metrai...

to kai

to kai portretas
niekas nenori gyvent šalia tų įstaigų. Bet jų neklausia. Yra jugal 7. Aš siūlau domeikavskiem balsuot - įstaigos nereikia. Bet tada kauno rajono nusikaltėlių irgi niekam nereikia. Todėl juos sušaudyt.

kai

kai portretas
negali pasirinkti salia ko gyventi tai ir gyveni taip kai yra o jeigu turi galimybe pasirinkti tai gyventi sali zudiko nesirenki tuo labiau salia zudiku istaigos. Zmones protestuoja ne todel, kad kazkas is ju tarpo tapo zudiku o todel, kad nenori, kad salia dar daugiau zudiku gyventu spec. istaigoje.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių