Paskelbti populiariausių egzaminų rezultatai: kaip sekėsi abiturientams?

Šių metų lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir biologijos egzaminų rezultatai yra kiek prastesni nei pernai, rodo Nacionalinio egzaminų centro (NEC) duomenys.

Šiemet lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą išlaikė 90,6 proc. kandidatų iš 17,9 tūkst. laikiusiųjų. Šimtą balų gavo 0,9 proc. kandidatų. Pernai lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą išlaikė 91,25 proc. iš beveik 18,4 tūkst. laikiusiųjų. Šimto balų įvertinimą gavo 0,8 proc. kandidatų.

„Priklauso nuo to, į kurią skalės pusę žiūrime. Mums svarbūs ne tik tie, kurie egzamino neišlaiko. Mums svarbu sekti tendenciją, kaip sekėsi tam tikroms tikrinėms grupėms. Pavyzdžiui, mes laikome laimėjimu tai, jog berniukai lietuvių kalbos ir literatūros egzamine antrus metus iš eilės vidutiniškais gauna tuos pačius balus“, – BNS sakė NEC vadovė Asta Ranonytė.

„Tai reiškia, kad vidutiniškai antrus metus iš eilės jie surenka po 43 balus“, – pridūrė ji.

Anglų kalbos egzaminą šiemet laikė beveik 19,2 tūkst. kandidatų, iš kurių 97,8 proc. egzaminą išlaikė. Pernai egzaminą išlaikė 99,2 proc. kandidatų. Tiesa, šiemet padaugėjo šimtukų – maksimalų įvertinimą gavo 6,3 proc. laikiusiųjų, pernai – 5,9 proc.

„Anglų kalbos valstybinį egzaminą laiko didžiausias mokinių skaičius. Penktus metus iš eilės stebime tendenciją, kad geriausius rezultatus gaunančių mokinių skaičius didėja ir manome, kad egzaminas išaugo savo reikalavimų marškinėlius“, – teigė A. Ranonytė.

Biologijos egzaminą šiemet išlaikė 97,6 proc. kandidatų iš  5,8 tūkst. laikiusiųjų. Šimto balų įvertinimą gavo 1,1 proc. kandidatų. Pernai egzaminą išlaikė 98,7 proc. kandidatų, o šimtukus gavo 2 proc. laikiusiųjų.

Taip pat ketvirtadienį buvo paskelbti ir informacinių technologijų bei rusų kalbos egzaminų rezultatai, kurie irgi prastesni nei pernai.

Informacinių technologijų egzaminą laikė beveik 2,5 tūkst. kandidatų, iš kurių 96,5 proc. egzaminą išlaikė. Tarp jų maksimalų įvertinimą gavo 10,6 proc. laikiusiųjų. Pernai egzaminą išlaikė 97 proc. kandidatų, o šimtukus gavo 13,6 proc. mokinių.

Rusų kalbos valstybinį egzaminą laikė  1,6 tūkst. kandidatų, iš kurių 99,7 proc. egzaminą išlaikė – tiek pat, kiek ir pernai. Šimtą balų gavo beveik 18 proc. kandidatų.

Visi šie egzaminai arba jų dalis buvo vertinami elektroniniu nuotoliniu būdu.

NEC primena, kad per dvi dienas nuo rezultatų paskelbimo mokiniai savo mokyklos vadovui gali pateikti apeliaciją. Rašydami apeliaciją, mokiniai gali nurodyti savo argumentus, kodėl nesutinka su vertinimu.

Geografijos, istorijos ir matematikos valstybinių brandos egzaminų rezultatus planuojama skelbti liepos 11 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių