Skelbiami brandos egzaminų rezultatai: kaip sekėsi laikiusiems?

Antradienį skelbiami penkių brandos egzaminų rezultatai, sunkiausiai šiemet kandidatams sekėsi laikyti matematikos egzaminą, lengviausiai – anglų kalbos egzaminą.

Nacionalinis egzaminų centras (NEC) antradienio rytą skelbia lietuvių kalbos ir literatūros, anglų, matematikos ir biologijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus, informacinių technologijų egzamino rezultatai bus paskelbti antradienį po pietų.

Nacionalinio egzaminų centro vadovė Saulė Vingelienė LRT radijui teigė, kad Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą išlaikė 91,25 proc. laikiusių kandidatų, matematikos – 87,21 proc., anglų kalbos – 99,16 proc., biologijos – 98,73 proc., informacinių technologijų – 97 proc. laikiusiųjų.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 18 339 kandidatai, 0,84 proc. jų gavo 100 balų įvertinimą. Išlaikiusiųjų skaičius nuo pernai išaugo daugiau nei 2 procentiniais punktais.

Pasak NEC vadovės, rezultatų pagerėjimą galėjo lemti tai, jog prie temos šiemet buvo nurodyti tik du rekomenduojami autoriai, o remtis moksleiviai galėjo bet kuriuo iš privalomų programos autorių – tuo pasinaudojo du trečdaliai laikiusiųjų egzaminą.

Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikė 17 056 kandidatai – išlaikiusiųjų šiemet buvo beveik septyniais procentiniais punktais mažiau, nei pernai, o šimto balų įvertinimą gavo 206 kandidatai. NEC pabrėžia, kad egzaminą išlaikiusiųjų dalis labai panaši kaip ir 2014 metais (88 proc.) ar 2016 metais (89 proc.).

Užsienio kalbos (anglų) valstybinį brandos egzaminą laikė 20 187 kandidatai, šimtukus gavo 1192 kandidatai, arba 5,9 proc. visų laikiusiųjų (pernai jų buvo 4,26 proc.). Biologijos valstybinį brandos egzaminą laikė 6 355 kandidatai, šimtukus gavo 2 proc. jų (pernai – 0,67 proc.).

Informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą laikė 2 420 kandidatų, net 13,6 jų gavo 100 balų įvertinimą (pernai – 4,6 proc.), gerėjo ir bendri rezultatai: vidutiniškai nuo 56,2 procentinių taškų pernai iki 61 šiemet.

S. Vingelienė taip pat patvirtino, kad pirmadienio vakarą NEC tinklalapyje pasirodę ir netrukus dingę pirmieji anglų kalbos rezultatai buvo teisingi – tai buvo daroma siekiant patikrinti, kaip veikia sistema.

Ji BNS pabrėžė, kad matematikos egzamino rezultatai yra prastesni nei anksčiau, nes šiemet jį ryžosi laikyti didesnė dalis prasčiau šį dalyką besimokiusių moksleivių: net 51 proc., anot jos, turėjo ne didesnį nei 6 balų įvertinimą mokyklose pirmąjį mokslo metų pusmetį, penktadalis laikiusiųjų valstybinį egzaminą turėjo nuo 1 iki 4 balų įvertinimą.

Iki liepos 12-osios bus paskelbti ir istorijos, geografijos, chemijos egzaminų rezultatai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių