Sostinėje lietuvių kalbos mokysis per 620 užsieniečių, dauguma jų – ukrainiečiai

Nuo kitos savaitės lietuvių kalbos Vilniuje pradės mokytis per 620 žmonių – dauguma jų ukrainiečiai ir maža dalis baltarusių.

„Ten nepilni 10 procentų yra kitos mažumos, pagrinde baltarusiai. Daugiau negu 90 procentų yra ukrainiečiai“, – BNS pirmadienį sakė Tautinių bendrijų namų direktorius Gžegožas Miloševičius.

Kaip nurodė Tautinių bendrijų namai, bus sudaryta 30 grupių, 20 iš jų finansuoja Jungtinių Valstijų (JAV) ambasada Lietuvoje.

JAV ambasados Lietuvoje atstovė Andrea Lindgren (Andrėja Lindgren) sakė, kad JAV yra įkvėptos tuo, kad Lietuva priėmė 80 tūkst. ukrainiečių į savo šalį. Ji pridūrė besitikinti, kad „tiltai tarp ukrainiečių ir lietuvių toliau bus statomi.“

Tautinių bendrijų namų direktorius sakė, kad vienoje grupėje bus nuo 15 iki 20 žmonių.

Anot G. Miloševičiaus, dešimt grupių finansuos organizacija „Stiprūs kartu“, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir Tautinių mažumų departamentas.

JAV ambasados finansuojamas projektas truks pusantrų metų, kas šešis mėnesius iš naujo bus suburiamos 20 grupių – taip bus sudarytos sąlygos organizuoti tęstinius mokymus.

Lietuvių kalbos kursų organizatorius – Tautinių bendrijų namai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Ta prasme dezertyrai bus mokinami ir visa tai USA remia ?!

Nuomonė

Nuomonė portretas
Geriau varytų ginti tėvynės, o ne čia slapstytųsi uz kitų nugaros.

Tu mata kap gera

Tu mata kap gera portretas
Kai ismoks jau krioks-UKRIUKSYNA AUKSCIAU UZ VISUS,netgi uz debiloidus Letcuvius-UKRAYNA JUBER ALLES,UKRAYNA PO NAD USEEEEEEE,ZIUREKIT DEBILIUKAI KAD SITIE UKROPYNCAI JUMIS PACIUS NEIZGYVENDINTU NUO LIETUVOS ZEMES.Pajokavau,nurimkit,RUSIJA NEDALEIS UKROPO NACISTINEM UTELEM VEISTIS RUSIJOS PAPILVEJ.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių