Sprendimas dėl „Snoro“ akcininkų ekstradicijos – po poros savaičių

  • Teksto dydis:

Sprendimą dėl buvusių žlugusio banko „Snoras“ akcininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko ekstradicijos Jungtinės Karalystės aukštasis teismas turėtų paskelbti per artimiausias kelias savaites.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė BNS informavo, kad ketvirtadienį teismas baigė nagrinėti V.Antonovo ir R.Baranausko skundus, o sprendimas turėtų būti priimtas per kelias savaites, tačiau konkreti data, anot jos, dar nėra žinoma.

Lietuvos Generalinė prokuratūra yra pateikusi Europos arešto orderį dėl V.Antonovo ir R.Baranausko suėmimo, jie įtariami pasisavinę apie 490 mln. eurų (1,7 mlrd. litų) „Snoro“ turto. Prokurorai taip pat yra apriboję jų nuosavybės teises į 233 mln. eurų (805 mln. litų) vertės turtą.

Prokurorai tvirtina, kad buvę banko savininkai banko apskaitos įrašuose buvo sukūrę netikrų sąskaitų ir kitų dokumentų, o 2011 metų liepą V.Antonovas pasirūpino, kad centriniam bankui būtų pateikta tikrovės neatitinkanti informacija.

Pasak dienraščio „The Financial Times“, R.Baranausko advokatas Johnas Jonesas (Džonas Džonsas) Londono teismui trečiadienį sakė, jog „prezidentė ir centrinis bankas „Snorą“ sužlugdė dėl politinių priežasčių“.

Anot jo, Lietuvos generalinė prokuratūra, gavusi centrinio banko skundą, Europos arešto orderį dėl V.Antonovo ir R.Baranausko suėmimo pateikė „labai greitai“, taigi, „neįmanoma, kad jie būtų atlikę kokį nors nepriklausomą tyrimą“. Anot jo, prokuratūrai galėjo būti daromas „politinis spaudimas“.

V.Antonovas ir R. Baranauskas pernai sausį apskundė jiems nepalankų Londono Vestminsterio magistrato teismo sprendimą. Teisėjas Jonhas Zani (Džonas Zani), išnagrinėjęs Lietuvos generalinės prokuratūros prašymą, tuomet nutarė Lietuvai išduoti buvusius „Snoro“ akcininkus.

Buvęs „Snoro“ valdybos pirmininkas R.Baranauskas ir vienas jo akcininkų V.Antonovas šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

justinas b.

justinas b. portretas
o jeigu jie prisiteis miljardine kompensacija, kas mokes?pensininkai?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių