Santykių terapeutė: per Valentino dieną nieko nedarykite

 • Teksto dydis:

Vasarį parduotuvių lentynos nusidažo ryškiai raudona spalva, restoranai kviečia suskubti rezervuoti staliukus, o įsimylėjėliai suka galvas, kaip originaliai pasveikinti savo antrąją pusę – artėja Šv. Valentino diena. Vis dėlto santykių ekspertai tikina, kad romantiškus santykius puoselėjančioms poroms Šv. Valentino dienos geriau nešvęsti.

Įgijo kitą reikšmę

„Specialiai per Šv. Valentino dieną nieko nedarykite – švęskite vieną dieną prieš, kad žmogus pasijaustų svarbus ne dėl to, kad kalendoriuje yra tam tikra diena, o dėl to, kad jis yra brangus. Aišku, smagu, kad kalendoriuje yra priminimas pasveikinti savo mylimą žmogų, bet tai padaryti yra dar 364 dienos – kur kas naudingiau susigalvoti savo Valentino dieną“, – rekomendacija dalijasi asmeninių santykių terapeutė Daiva Babilevičienė.

Santykių ekspertės įžvalgoms taip pat pritaria ir mokymų platformos „Augimo meistrai“ įkūrėjas Mindaugas Pozingis, su  žmona Donata skaičiuojantis jau devynioliktus santykių metus. Vyras pripažįsta, kad pirmaisiais santykių metais Šv. Valentino diena išties buvo ypatinga šventė, tačiau ilgainiui ši diena jiems įgavo visai kitą reikšmę.

„Šv. Valentino šventė yra nuostabi diena apmąstymams ir geras momentas įvertinti, ką dėl savo antrosios pusės būtų galima padaryti geriau. Mūsų santykiuose Valentino diena, atrodo, vyksta dažniau negu kartą per metus – jeigu nuoširdžiai, savo mylimąją sveikinu kiekvieną savaitgalį“, – šypsosi M. Pozingis.

Remiantis verslo žurnalo „Forbes“ duomenimis, 2024 m. Šv. Valentino dienai vartotojai, tikėtina, išleis apie 25,9 mlrd. JAV dolerių, tai viena didžiausių sumų per visą šventės istoriją. D. Babilevičienės teigimu, egzistuoja ne tik nemokama, bet ir kur kas vertingesnė dovana, kurią galima drąsiai įteikti be jokios progos.

Daiva Babilevičienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Neįkainojama dovana – laikas

Artėjant šventėms, pavyzdžiui, Šv. Valentino dienai, D. Babilevičienė siūlo alternatyvą materialioms dovanoms ir primena apie itin prasmingą, nemokamą ir susigrąžinti aistrą ilgalaikiuose santykiuose padėsiančią dovaną – laiką.

„Santykiai yra priblėsę tada, kai žmogus mums vis dar patinka, bet mes su juo praleidžiame vis mažiau laiko, pavyzdžiui, susitinkame tik kalbėdami apie buitį. Tai ypač pastebima tarp porų, kurios gyvena kartu ir turi vaikų, – tokios poros neretai susitinka tik vakare, pasikalba apie tai, kas ir ką paveš, ką valgys vakarienei ir galbūt ką veiks savaitgalį“, – pastebi asmeninių santykių terapeutė.

Būtent į tarpusavio ryšio stiprinimą investuojamas laikas, anot M. Pozingio, stipriai prisidėjo prie jo ir žmonos Donatos ilgalaikės, beveik du dešimtmečius trunkančios, dar vienuoliktoje klasėje prasidėjusios pažinties tvirtumo.

„Mes turime vieną taisyklę – ją ne visada pavyksta 100 proc. įgyvendinti, bet kas ketvirtį būtinai stengiamės kur nors išvažiuoti ir drauge praleisti savaitgalį. Tą praktikuojame jau daug metų ir tikrai visiems rekomenduoju išvažiuoti dviese, be vaikų: tikėtina, kad dar labiau vienas kitą pažinsite ir galbūt net atrasite iš naujo“, – sako M. Pozingis.

Smagu, kad kalendoriuje yra priminimas pasveikinti savo mylimą žmogų, bet tai padaryti yra dar 364 dienos – kur kas naudingiau susigalvoti savo Valentino dieną.

Emocinio intymumo pamokos

Norintiems į savo santykius įpūsti aistros, tačiau neturintiems galimybių susiplanuoti romantišką savaitgalio išvyką, D. Babilevičienė pateikia optimalią išeitį – trumpesnius, tačiau emocinį intymumą ugdančius susitikimus.

„Kaip planuojame darbinius susitikimus ar vizitus pas odontologą, lygiai taip pat galime planuoti ir poros laiką. Tikrai nėra nieko gėdingo susitarti, kad kiekvieną trečiadienį skirsite pusvalandį ar valandą kokybiškam laikui ir drauge ką nors nuveiksite“, – pasakoja D. Babilevičienė.

Asmeninių santykių terapeutė pabrėžia, kad vienas pagrindinių emocinį intymumą žlugdančių veiksnių – įprotis susitikimo su partneriu metu naudoti arba šalia savęs turėti mobilųjį telefoną. „Atrodo, lyg ir nieko tokio, bet tai jau yra nežymus trikdis, kai dėmesingumas vienas kitam bus pertrauktas“, – pabrėžia D. Babilevičienė.

M. Pozingis, kalbėdamas apie emocinį artimumą, sako, kad antroji pusė turi būti geriausias tavo draugas. „Žmona apie savo santykius su vyru turi kalbėti ne su draugėmis, o su juo pačiu. Tas pats galioja, žinoma, ir vyrams. Jei problemos, konfliktai pradedami spręsti už namų durų, tai tikrai niekur nenuveda“, – įsitikinęs jis.

Mindaugas Pozingis / Asmeninio archyvo nuotr.

Konfliktai – naudingi

Pasak D. Babilevičienės, kiekviena pora anksčiau ar vėliau išgyvena konfliktą, todėl jo vengti nereikėtų. Priešingai, konfliktai gali tapti labai sveika priemone dar geriau pažinti savo partnerį ar netgi save patį. Konfliktai, jei sprendžiami atvirai komunikuojant, poras suartina.

„Būna, pykstu dėl to, kad nesutvarkyti namai, o iš tikrųjų esu tiesiog pavargusi ir man trūksta poilsio. Tada ieškau, prie ko ir kokia tema prisikabinti. Kad tai suvokčiau, man reikia gerai save pažinoti. Tad, kad išgirstum kito žmogaus norus, reikia labai gerai pažinti savo norus ir partneris taip pat turi nebijoti gilintis į save, mokytis išreikšti savo poreikius. Santykiuose mes labai daug spėliojame, o tai vėlgi veda prie konfliktų“, – pabrėžia D. Babilevičienė.

Šv. Valentino šventė yra nuostabi diena apmąstymams ir geras momentas įvertinti, ką dėl savo antrosios pusės būtų galima padaryti geriau.

Anot ekspertės, pirmiausia reikia išmokti konfliktą paversti ramesne diskusija, nuomonių ir jausmų pasidalijimu. Dažna, tačiau itin nesėkminga ir netgi kenksminga konfliktų įveikimo strategija yra sprendimas tylėti, kartais – netgi keletą dienų iš eilės.

„Tyliadienis ar nekalbadienis tik dar labiau gilina neišspręsto konflikto problemą, nes užkerta kelią sklandžiam bendravimui. Tas, kuris nekalba, visiškai nesigilina į tikrąsias konflikto priežastis, o tą, su kuriuo nekalbama, jaudina tai, kad jis yra atstumtas, todėl labai mažėja emocinis intymumas“, – paaiškina D. Babilevičienė.

Kad pokalbis – svarbiausias konfliktų sprendimo būdas, pritaria ir M. Pozingis: „Labai svarbu nebijoti pripažinti savo klaidas: kad buvai neteisus, pasikarščiavai. Jeigu nori, kad šeima gyvuotų sėkmingai ir darniai, negali savo ego iškelti aukščiau šeimos interesų.“NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
asmeniškai šiemet nemačiau jokios valentino dienos, ir tai labai džiugina. Tikiuosi, su laiku šitą nelaimę išgyvendins ir iš ikimokyklinio auklėjimo įstaigų.

Ko \\\\\.../////

Ko \\\\\...///// portretas
tik kokių nesąmonių neprimeta,tai vasario 14,tai kovo 11,gerai nors dar neverčia švęsti o'Žio gimtadienio.___Na jau kai meeee AtA tai visa Lietuva ūž mėnesį,šnapso realizuos 5 kartus daugiau.

meiles ligonis

meiles ligonis portretas
As mielai pasantykiauciau su sita santykiu terapeute. Manau tai jos tiesiogine pareiga.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

 • 10 požymių, kad moteris nori su jumis permiegoti
  10 požymių, kad moteris nori su jumis permiegoti

  Vyrai ir moterys savo susidomėjimą, ypač intymų, išreiškia skirtingai. Dėl socialinių normų, vyrams dažnai tai yra paprasta ir tai jie gali parodyti gana tiesmukai. Moterims viskas kitaip – daugelis jų atvirai nepasakys, kad nori s...

  35
 • Kaip rasti kelią į vaiko širdį?
  Kaip rasti kelią į vaiko širdį?

  Geri santykiai šeimoje yra pagrindas vaiko asmenybės formavimuisi. Todėl, vaikui augant, tėvams svarbu ne tik būti dėmesingiems jo poreikiams, bet ir sukurti darnius ir saugius santykius. Gegužės 17-ąją Lietuvoje pirmą kartą minimos Vaiko die...

  1
 • Apklausa: translytį savo vaiką palaikytų tik ketvirtadalis
  Apklausa: translytį savo vaiką palaikytų tik ketvirtadalis

  6 iš 10 Lietuvos gyventojų teigia žinantys, kas yra translyčiai asmenys. Būstą tokiam asmeniui išnuomotų mažiau nei pusė, o savo translytį vaiką palaikytų tik ketvirtadalis – parodė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užs...

  13
 • „Vilties knyga“ – išeitis visuomet yra
  „Vilties knyga“ – išeitis visuomet yra

  Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko „Jaunimo linijos“ inicijuotos knygos „Vilties knyga“ pristatymas. Joje aprašyti psichoterapeutės Ingos Juodkūnės pokalbiai su garsiais ir mažiau žinom...

 • Kaip persijungti į atostogų režimą?
  Kaip persijungti į atostogų režimą?

  Nenumaldomai artėjant vasarai, draugų kompanijoje, šeimos rate ir net darbo aplinkoje vis dažniau pasigirsta kalbų apie planuojamas atostogas. Psichologė Ugnė Juodytė sako, kad ne tik darbo, bet ir kokybiško poilsio laikui vertėtų pasiru...

 • Psichologai: ši flirto technika pavyks visiems ir beveik visada
  Psichologai: ši flirto technika pavyks visiems ir beveik visada

  Kai jau savo simpatiją pakviečiame į pasimatymą, atrodo, kad sunkiausia jau padaryta. Tačiau daugeliui tenka susidurti su nemalonia situacija, kai viduryje pasimatymo atsiranda jausmas, kad nieko nesigaus, rašoma ladbible.com portale. ...

  5
 • Ekspertė: šių profesijų atstovai yra linkę į neištikimybę
  Ekspertė: šių profesijų atstovai yra linkę į neištikimybę

  Yra daug priežasčių, dėl kurių žmonės būna neištikimi, bet ar kada pagalvojote, kad tam įtakos gali turėti ir jūsų mylimojo pasirinkta karjera? ...

  2
 • Dešimt būdų, kaip pagerinti psichologinę sveikatą
  Dešimt būdų, kaip pagerinti psichologinę sveikatą

  Europos rizikos stebėjimo tarnybos ataskaitos duomenimis, net 50–60 proc. visų atvejų, kai žmonės yra nedarbingi, nulemia darbo aplinkoje patiriamas stresas. Kauno technologijos universiteto (KTU) psichologė Viktorija Ivanauskaitė siūlo de&scaron...

 • Emocinės gerovės konsultantų paslaugos lieka Kauno rajone
  Emocinės gerovės konsultantų paslaugos lieka Kauno rajone

  Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Kauno rajono savivaldybės administracija baigia įgyvendinti projektą „Gerovės konsultantų paslaugų prieinamumo gerinimas Kauno rajono savivaldybėje“. Projekto tikslas buvo Kaun...

  6
 • Per didelis cholesterolio kiekis kraujyje gali prišaukti nerimo sutrikimus ar depresiją?
  Per didelis cholesterolio kiekis kraujyje gali prišaukti nerimo sutrikimus ar depresiją?

  Naujausias tyrimas atskleidžia, kad didelis cukraus vartojimas ir riebalų kiekis kraujyje gali jus panardinti į depresiją. ...

  6
Daugiau straipsnių