Vilniuje į paskutinę kelionę išlydėtas Nepriklausomybės Akto signataras B. Genzelis

  • Teksto dydis:

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, profesorius Bronislovas Genzelis ketvirtadienį išlydimas į paskutiniąją kelionę.

B. Genzelis laidojamas sostinės Antakalnio kapinėse. Šv. Mišios už signatarą prieš tai buvo aukojamos Vilniaus Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.

Apie tai, kad 89-erių profesoriaus gyvybė užgeso pranešta pirmadienį.

Signataras gimė 1934 metų vasario 16-ąją Aukštadvaryje, Trakų apskrityje. Jis buvo žinomas Lietuvos filosofas, politinis bei visuomenės veikėjas.

1959 metais B. Genzelis baigė Maskvos universitetą, kur studijavo filosofiją.

Nuo 1958 iki 1990 metų jis priklausė komunistų partijai, 1988–1990 metais buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu, Sąjūdžio Seimo tarybos nariu, nuo 1990 metų – Lietuvos demokratinės darbo partijos tarybos prezidiumo nariu.

1990–1992 metais ėjo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputato pareigas, dirbo Švietimo, mokslo ir kultūros bei Konstitucijos rengimo komisijose.

1990 metais kovo 11-ąją balsavo už Lietuvos Aktą „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“.

1992–1996 metais B. Genzelis buvo Seimo narys, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas.

Signataras 2000 metais apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, 2008 metais Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos mokslo premija.

B. Genzelis taip pat aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje. Rašė straipsnius periodiniams leidiniams, kuriuose bandė nušviesti ryškiausias dabarties ir praeities filosofijos kryptis, atskirus mąstytojus, vertino politinę situaciją. Parengė 22 monografijas, sudarė 12 knygų.NAUJAUSI KOMENTARAI

keidanskas

keidanskas portretas
Pirmasis tikras Komunistas buvo Jėzus Kristus.Genzelis nei bilietą slėpė,nei žongliravo juo kaip Oželytė.Tai buvo Žmogus iš Didžiosios Raidės.Jis neparsidavė kaip kokie kiti pasturlakai,kuriuos net gėda minėti čia.

Menam menam

Menam menam portretas
Genz Jursenas snekejo snekejo Lidlo nebuvo

Dzūkelis

Dzūkelis portretas
Ilsėkis ramybėje DIDELIS ŽMOGAU, tebus tau lengva tėviškės žemelė. Ačiū Dievui pakasynose nepasirodė, matomai stipriai užrėmė tvartelio duris, senasis ožys su savo smirdančia barzda.
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių