VSAT: likusiuose pasienio punktuose su Baltarusija auga vilkikų eilės

Šią savaitę Lietuvai uždarius dar du pasienio punktus su Baltarusija, likusiuose dviejuose transporto eilės auga, patvirtino Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) .

Kaip BNS sakė tarnybos atstovas Giedrius Mišutis, sekmadienio ryto duomenimis, Medininkų pasienio kontrolės punkte padėtis per parą beveik nepakito, iš Lietuvos čia susidariusi apie 500 vilkikų eilė, didžioji dalis jų – apie 350 – stovi laukimo aikštelėje. Laukti eilėje vairuotojams tenka apie 55 valandas.

Eilės kiek išaugo vykstantiems iš Baltarusijos pusės – čia prie punkto laukia apie 730 vilkikų, kai prieš parą jų buvo iki 680.

Tuo metu Šalčininkų pasienio kontrolės punkte eilė pailgėjo iki 400 vilkikų, o laukimo laikas – nuo buvusių 34 iki 40-ies valandų. Baltarusijos pusėje čia susidariusi 675 krovininių automobilių eilė – maždaug tiek, kiek ir praėjusią parą.

Lengvieji automobiliai vykstant į Baltarusija ties Medininkų kontrolės punktu turi laukti apie 2 val., ties Šalčininkais – apie 7 valandas.

„Srautas yra gana didelis, eilės padidėjo, dviejų punktų uždarymas taip pat turėjo reikšmės“, – sakė jis.

Tuo metu situacija ties buvusiu Kalvarijos ir Budzisko pasienio punktu, kur protestuodami lenkų ūkininkai su pareigūnais vykdo detalią dalies vežamų krovinių patikrą, situacija išlieka stabili, eilių čia nėra.

Lenkai iki 10 minučių trunkančius patikrinimus vykdo nuogąstaudami, kad dalis ukrainietiškų grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją, o tai, anot protestuotojų, kenkia tik Ukrainos grūdų tranzitą leidžiančios šalies vidaus ir ES rinkai.

„Viskas ramu, jokių eilių nėra, vilkikai važiuoja sklandžiai“, – teigė G. Mišutis.

Vidurnaktį iš ketvirtadienio į penktadienį Lietuva uždarė Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktus, pernai vasarą Lietuva uždarė taip pat du – Šumsko ir Tverečiaus – pasienio kontrolės punktus. Taip šiuo metu veikia tik minėti du kontrolės punktai pasienyje su Baltarusija – Medininkų ir Šalčininkų.

Lietuvos institucijos teigia, kad uždarant punktus siekiama spręsti nacionalinio saugumo, kontrabandos, tarptautinių sankcijų pažeidimų problemas.

Tokių pat sprendimų ėmėsi ir su Baltarusija taip pat besiribojančios Lenkija bei Latvija, jos šiuo metu turi po vieną veikiantį pasienio punktą.NAUJAUSI KOMENTARAI

O

O portretas
Tai kur problema? Uždarykim likusius, uždėkim blokų ir koncertinos ir bus tvarka. Gyvensim ramiai kaip Šiaurės Korėjoj.

Labai gerai

Labai gerai portretas
Gal mažiau valkiosis į fašistinę šalį.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių