Vyriausybė pasisako prieš siūlymus keliuose sumažinti greičio matuoklių

  • Teksto dydis:

Vyriausybė pritaria grupės parlamentarų siūlymui geriau reglamentuoti stacionarių greičio matuoklių įrengimą, tačiau nepritaria pasiūlymams sumažinti jų skaičių keliuose. Išvada bus teikiama Seimui.

Grupė parlamentarų siūlo šių matuoklių įrengimą susieti su pavojumi eismo saugumui, kai kitais būdais jo sumažinti neįmanoma. Jie taip pat siūlo, kad matuoklių veikimo atstumas būtų iki 10 kilometrų, o vidutinio greičio matavimo ruožų galėtų būti iki trijų.

Parlamentarų siūlymu, viename kelyje galėtų būti iki penkių stacionarių matuoklių, o automagistralėse – tik tuose ruožuose, kur kelio danga neturi įtakos saugiam eismui.

Tuo metu Vyriausybės teigimu, siūlomi ribojimai nepagrįsti jokiais moksliniais tyrimais, skaičiavimais ar eismo saugumo rekomendacijomis, todėl jie gerokai sumažins matuoklių skaičių keliuose, nebus galima kovoti su greičio pažeidėjais.

Anot Susisiekimo ministerijos, Lietuvoje kelių ilgis yra nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų kilometrų, todėl dalyje kelių nebūtų kontrolės, reikėtų demontuoti didžiąją dalį šiuo metu jau įrengtų ir veikiančių matuoklių.

Todėl Vyriausybė siūlo atsisakyti nuostatų dėl įrengimo principų, vietų, kur ketinama įrengti matuoklius, parinkimo kriterijų.

Taip pat siūloma nustatyti vėlesnį įstatymo įsigaliojimo laiką, pavyzdžiui, nuo kitų metų liepos, kad būtų spėta pasiruošti pokyčiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tautos balsas

Tautos balsas portretas
Si "vyriausybe" dirba ne Lietuvos zmonems. Tai reikia laukti rinkimu, tik jie isspirs nevykelius is seimo.

>>>Anonimas \\\\\.../////

>>>Anonimas  \\\\\...///// portretas
>Pritariu,yra ir piktnaudžiaujimų,bet ne būtina mažinti,tuo labiau nuimti kontrolę,nes gaidžiai visai išprotės.

Anonimas

Anonimas portretas
butina mazinti nes viename kelyje greityn letyn istisai ir nevisur yra zenklai, matai kameras greicio zenklu nera, daroma gryn pasipinigavimui ypac kur nera nei sankryzu nei pereju
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių