Arabų Lyga: priverstinis Gazos Ruožo gyventojų perkėlimas yra nusikaltimas

  • Teksto dydis:

Izraelio įsakymas palestiniečiams evakuotis iš šiaurinės Gazos Ruožo dalies yra priverstinis perkėlimas ir prilygsta nusikaltimui, penktadienį sakė Arabų Lygos vadovas Ahmedas Abul Gheitas (Ahmedas Abul Geitas).

Arabų šalis vienijančios organizacijos generalinis sekretorius laiške Jungtinių Tautų vadovui Antonio Guterresui (Antoniju Guterišui) taip pat apkaltino Izraelį „brutaliai keršijant ir baudžiant bejėgius civilius Gazos“ Ruože, o ne vykdant „suplanuotą ar apgalvotą karinę operaciją“ prieš palestiniečių grupuotės „Hamas“ kovotojus dėl jų kruvinų atakų Izraelio teritorijoje.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare; čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

Penktadienį Izraelis paragino 1,1 mln. žmonių palikti Gazos Ruožo, kuriam taikoma blokada, šiaurę.

„Hamas“ atmetė Izraelio raginimą dėl evakuacijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Ir mes bėgome nuo okupantų, kas tik galėjome! Dabar siūlo gelbėti gyvybes - atsisako! Tai ir tegul daro, kaip jiems geriau! Kam reikia kišti nosį tap jų!

Kawenskas

Kawenskas  portretas
Izraelio spec. žvalgyba "pramiegojo" priešus... Hahahha, tik nejuokintik so tokiom nesamonėm, viskas gerai suplanuota buvo ir leista gėju vakarėlį pašaudyti, o tada vėl bus galima pulti ir žudyti nekaltus Palestinos žmones... Čia kaip 911, tipo nematė lėktuvu... žydai amerikosai zelenskosai lansberkosai vienas ir tas pats š. ū. d. a. s...

Jonas

Jonas portretas
Juokingas vertinimas
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių