Armėnija teigia sulaikiusi 226 antivyriausybinius protestuotojus

Armėnija pirmadienį paskelbė sulaikiusi 226 demonstrantus, reikalaujančius ministro pirmininko Nikolo Pašiniano atsistatydinimo dėl teritorinių nuolaidų aršiam priešui kaimynui Azerbaidžanui.

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad „226 piliečiai buvo sulaikyti už nepaklusimą teisėtiems policijos reikalavimams“, kai demonstrantai bandė blokuoti gatves ir kelius visoje Armėnijoje.

Dešimtys tūkstančių demonstrantų sekmadienį Armėnijos sostinės centre surengė protestą, ragindami atsistatydinti premjerą po to, kai Armėnija sutiko perduoti Azerbaidžanui kelių pasienio kaimų kontrolę.

Armėnija penktadienį oficialiai grąžino Azerbaidžanui keturis pasienio kaimus, kuriuos buvo užėmusi prieš kelis dešimtmečius.

Nuo pat Sovietų Sąjungos žlugimo abi Pietų Kaukazo šalys jau tris dešimtmečius nesutaria dėl ginčijamų teritorijų, ypač Kalnų Karabacho.

Azerbaidžanas praėjusių metų rudenį per žaibišką vienos dienos puolimą atgavo Kalnų Karabacho kontrolę. Nuo tada iš Kalnų Karabacho pabėgo daugiau kaip 100 tūkst. žmonių – beveik visi šio separatistinio regiono etniniai armėnai.

Ministras pirmininkas N. Pašinianas sutiko su Baku reikalavimu grąžinti keturis pasienio kaimus Tavušo regione, kuriuos praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje užėmė armėnų pajėgos.

Jis sakė, kad tai pirmas žingsnis siekiant taikos susitarimo su Baku ir kad Jerevanas neatiduos jokios savo suverenios teritorijos.

Tačiau šis sandoris sukėlė kelias savaites trukusius protestus, kurių metu žmonės blokavo pagrindinius kelius, siekdami priversti N. Pašinianą atšaukti savo sprendimą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių