Aukšto rango JAV pareigūnas lankysis Vietname po V. Putino

Aukšto rango JAV pareigūnas penktadienį ir šeštadienį lankysis Vietname, kad dar kartą patvirtintų Amerikos paramą, ketvirtadienį pranešė Valstybės departamentas, reaguodamas į Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą šioje šalyje.

Valstybės sekretoriaus padėjėjas Rytų Azijos ir Ramiojo vandenyno reikalams Danielis Kritenbrinkas vyksta į Hanojų susitikti su Vietnamo aukšto rango pareigūnais ir „pabrėžti tvirtą JAV įsipareigojimą įgyvendinti JAV ir Vietnamo visapusišką strateginę partnerystę“, sakoma Valstybės departamento pranešime.

D. Kritenbrinkas taip pat „dar kartą patvirtins Jungtinių Valstijų paramą stipriam, nepriklausomam, atspariam ir klestinčiam Vietnamui“.

Ketvirtadienį per savo vizitą Hanojuje V. Putinas pažadėjo stiprinti ryšius su Vietnamu, kuriam Rusija jau dešimtmečius parduoda ginklus.

Vietnamas yra antroji ir paskutinė Rusijos vadovo mini turo po Aziją stotelė po Šiaurės Korėjos, kur lankėsi trečiadienį; o paskelbęs apie dvišalį susitarimą su Rusija dėl gynybos, jis sulaukė Vakarų vyriausybių kritikos.

Tačiau kalbėdama renginyje JAV mieste Atlantoje iždo sekretorė Janet Yellen sakė, kad Vašingtonui nekelia rūpesčių Vietnamo ryšiai su Rusija.

„Vietnamas vykdo bendradarbiavimo su daugeliu skirtingų šalių politiką ir strategiją, todėl mūsų partnerystės sąlyga nėra ta, kad jis turi nutraukti ryšius su Rusija ar Kinija“, – sakė ji.

JAV diplomatai privačiuose pokalbiuose pripažįsta norintys, kad Hanojus sumažintų savo ryšius su Maskva, tačiau to nesitiki ir nereikalauja.

Pastaraisiais metais Vašingtonas gerokai suartėjo su Vietnamu, o 2023 metų rugsėjį prezidentas Joe Bidenas surengė ten istorinį vizitą.

Iš esmės susitaikiusios, nepaisant Vietnamo karo stigmos, abi šalys stiprina tarpusavio karinius ir ekonominius ryšius.

Jos taip pat pasirašė sustiprintos strateginės partnerystės sutartį, į kurią įtrauktas stiprus technologinis turinys, o JAV siūlo savo paramą Kinijos ambicijų akivaizdoje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Bronius

Bronius  portretas
Kur diplomatija!

Tur būt

Tur būt  portretas
šitas balvonas iš jav važiuoja atsiprašyti vietnamiečių už nužudytus žmones,sudegintus kaimus,subombarduotus miestus

Tam >...

Tam  >... portretas
Klausyk tu vatingalvi buožgalvi neišnešiotas savo motinos aborto liekana pampersus pasikeisk nes matosi kad myžalai visai smegenis užspaudė todėl ir rašliavoji visokius nesamoningus žodžiu kratinius
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių