Baltarusija: Lenkijos pasienio tvora kelia grėsmę stumbrams

Baltarusija penktadienį pareiškė, kad Lenkijos pasienio tvora, pastatyta siekiant sulaikyti nelegalius migrantus, kelia grėsmę stumbrams.

Lenkijos ir Baltarusijos teritorijose plytinčioje Belovežo girioje, įtrauktoje į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, gyvena didžiausia Europoje stumbrų populiacija.

Praėjusiais metais Lenkija palei sieną su Rusijos sąjungininke Baltarusija pastatė užtvarą, kad užkirstų kelią neteisėtam sienos kirtimui.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pareiškė, kad pasienio tvora kelia pavojų šimtams gyvūnų, užkerta kelią jų laisvam judėjimui ir grasina nuskurdinti gyvūnų genofondą.

„Lenkijos pastangos pastatyti tvorą pasienyje su Baltarusija vėl kelia grėsmę stumbrų egzistavimui“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Statant pasienio tvorą ne kartą kilo susirūpinimas dėl poveikio laukinei gamtai palei daugiausia miškais apaugusią sieną.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija atmetė šį teiginį ir apkaltino Baltarusiją manipuliuojant faktais ir siekiant „panaudoti ekologinius klausimus prieš Europą“.

„Šie kaltinimai buvo metami kelis mėnesius“, – penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Lukaszas Jasina (Lukašas Jasina).

„Vis dėlto stumbrų genofondas iš esmės yra ribotas, nes visi jie kilę iš tų pačių individų, kurie čia atsirado 3-iame dešimtmetyje, dėl tuometinės Lenkijos vyriausybės gelbėjimo pastangų“, – aiškino jis.

Stumbrų, kadaise klajojusių po visą Europą, gelbėjimas yra sėkminga gamtosaugos istorija.

XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje jų skaičius taip sumažėjo, kad išlikę individai buvo surinkti į zoologijos sodus, o Lenkijoje pradėta veisimo programa.

1952 metais paleisti į laukinę gamtą šie žinfduoliai suklestėjo, ir Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga (IUCN), tvarkanti Raudonąją knygą, nebelaiko, kad jiems iškilusi išnykimo grėsmė.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Tegul Tarakonas savo

Tegul Tarakonas savo  portretas
stumbrų veislę gerina .

vanga

vanga portretas
Arteja kremliaus zudiku ir ju ciulpiku traktoristu krachas, arteja... :DDD

>>> haga ir durneliai

>>> haga ir durneliai portretas
Vatnike kacape, tai ir teisk pats jei nori, ko cia plesaisi? Niekas gi nedraudzia.
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių