Britų žvalgyba: Rusijos gynybos ministro pakeitimas vargu ar pakeis karo eigą Ukrainoje

Andrejaus Belousovo paskyrimas Rusijos gynybos ministru vietoj buvusio ministerijos vadovo Sergejaus Šoigu vargu ar turės tiesioginės įtakos Rusijos karo Ukrainoje eigai, sakoma socialinės žiniasklaidos platformoje „X“ paskelbtoje atnaujintoje Jungtinės Karalystės gynybos ministerijos suvestinėje.

Joje sakoma, kad A. Belousovas yra profesionalus ekonomistas, neturintis karinės patirties. Nuo 2020 m. sausio jis ėjo Rusijos Federacijos ministro pirmininko pavaduotojo pareigas, o prieš tai buvo Rusijos prezidento Vladimiro Putino padėjėjas ekonomikos srityje. „Tikėtina, kad jis buvo paskirtas siekiant didesnio gynybos išlaidų efektyvumo ir glaudesnio gynybos pramonės ir ginkluotųjų pajėgų poreikių derinimo“, – teigia britų analitikai. 

Be to, tikėtina, jog tai bus itin sunki užduotis A.Belousovui, atsižvelgiant į aukštą korupcijos lygį Rusijos gynybos ministerijoje ir ginkluotosiose pajėgose.

„Labai mažai tikėtina, kad gynybos ministro pakeitimas turėtų didelės tiesioginės įtakos Rusijos karui Ukrainoje. Atsižvelgiant į tai, kad V. Putinas taip pat paskelbė, jog nebus jokių  pakeitimų Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vadovybėje, dabartinis Rusijos požiūris į karą greičiausiai išliks toks pats“, – mano britų žvalgyba.


Šiame straipsnyje: Gynybos ministro pakeitimasRusijakaro eigakaras UkrainojeSergejus Šoigu

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių