Briuselis perspėja apie pavojų spaudos laisvei Vengrijoje, Lenkijoje ir Slovėnijoje

Europos Komisija trečiadienį perspėjo apie „nerimą keliančius įvykius“, susijusius su žiniasklaidos laisvės padėtimi rytinėse valstybėse narėse Vengrijoje, Lenkijoje ir Slovėnijoje, europarlamentarams svarstant šį klausimą Briuselyje.

„Stiprūs lyderiai yra tie, kurie įgyja pagarbą savo veiksmais, sutinka su nuomonių įvairove ir leidžia tinkamai informuoti piliečius, o ne tie, kurie bando nutildyti kritikų balsus“, – Europos Parlamentui sakė EK pirmininkės pavaduotoja Vera Jourova.

„Deja, pastaraisiais mėnesiais įvyko dar daugiau nerimą keliančių įvykių“, – pridūrė ji.

Vengrijoje, pažymėjo EK vicepirmininkė, iš eterio buvo priversta pasitraukti populiari nepriklausoma radijo stotis „Klubradio“, kritikavusi premjero Viktoro Orbano dešiniųjų vyriausybę.

V. Jourova taip pat atkreipė dėmesį į Lenkijos transliuotojų skundus dėl planų apmokestinti nepriklausomus leidinius reklamos mokesčiu, kuris, jų teigimu, suvaržytų pliuralizmą.

Už įstatymų viršenybės priežiūrą Bendrijoje atsakinga EK narė taip pat pasmerkė Slovėnijos vyriausybės „mėginimus pakirsti nacionalinės naujienų agentūros nenutrūkstamą finansavimą ir nepriklausomumą bei dažnas žodines atakas prieš žurnalistus“.

„Kiekvienu iš šių atvejų Komisija palaiko ryšius su nacionalinėmis valdžios institucijomis ir toliau stebi situaciją“, – pabrėžė V. Jourova.

„Leiskite jus užtikrinti, kad Komisija imsis veiksmų, kai iškils problemų dėl nacionalinių įstatymų ar sprendimų neatitikimo ES taisyklėms“, – pridūrė ji.

Šie vėliausi įvykiai kursto ir taip augantį nerimą dėl grėsmės demokratinėms normoms minimose trijose valstybėse narėse, vis labiau į autoritarizmą krypstančioms vyriausybėms sulaukiant kaltinimų, be kita ko, kėsinantis į teismų bei žiniasklaidos nepriklausomumą.

Komisija dėl šios priežasties Lenkijai ir Vengrijai nusiuntė kelis „įspėjimus dėl pažeidimų“, o Europos Teisingumo Teismas patvirtino kelis EK skundus. Tačiau šie žingsniai neįtikino šių šalių vyriausybių pakeisti politinį kursą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Ta bobelka juokinga

Ta bobelka juokinga portretas
Lietuvoje jau seniai visa nepavaldi TS-KGB spauda uždrausta.

Nieko tokio

Nieko tokio portretas
gal pas juos kaip pas mus - tik turėk gerų pinigų ir spauda su žurnalistais tavo kišenėj. Antra vertus, kai valstybė neturi savo pačios spaudos,žiniasklaidos o tik komercinę ir perkamą, ji degraduoja.

briuselio žydai,o nė briuselis

briuselio žydai,o nė briuselis portretas
niekieno nerinkti žydai-oligarkai nori valdyti per jų kontroliuojamą žiniasklaidą.geriau tegul žiniasklaidą kontroliuoja žmonių išrinkta valdžia.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių