Charlesas III dėl vėžio gydymo laikinai atidės viešąsias pareigas

  • Teksto dydis:

75-erių Jungtinės Karalystės karalius Charlesas III (Karolis III), soste praleidęs 18 mėnesių, dėl vėžio diagnozės pradėjo gydymą ir laikinai atidėjo viešąsias pareigas, tačiau toliau vykdys valstybinius reikalus ir neperduos savo, kaip valstybės vadovo, konstitucinių funkcijų.

Bakingamo rūmai neatskleidė, kokia vėžio forma serga karalius, tačiau teigė, kad tai nesusiję su neseniai atliktu gydymu nuo gerybinės prostatos ligos.

Rūmai pirmadienį paskelbė, kad ligoninėje, kurioje karalius praleido tris naktis, atlikinėjant procedūrą dėl gerybinio prostatos padidėjimo, buvo pastebėtas atskiras susirūpinimą keliantis dalykas.

„Diagnostiniais tyrimais nustatyta vėžio forma“, – sakoma pranešime.

„Jo Didenybė šiandien pradėjo reguliarų gydymą, kurio metu gydytojai jam patarė atidėti viešąsias pareigas, – sakė rūmai. – Visą šį laikotarpį Jo Didenybė toliau vykdys valstybinius reikalus ir tvarkys oficialius dokumentus kaip įprastai.“

Karalius gydomas ambulatoriškai, pranešė rūmai.

Jie teigė, kad Charlesas III, kurio sveikata iš esmės yra gera, „teigiamai vertina savo gydymą ir tikisi kuo greičiau grįžti į tarnybą“.

Rūmai pridūrė, kad karalius „nusprendė pasidalyti savo diagnoze, kad išvengtų spekuliacijų, ir tikėdamasis, kad tai padės suprasti visus vėžiu sergančius žmones visame pasaulyje“.

2022 metų rugsėjį po 70-ies valdymo metų mirus 96-erių karalienei Elizabeth II (Elžbietai II), princas Charlesas tapo karaliumi Karoliu III.

Naujienos apie karaliaus diagnozę paskelbtos tuo metu, kai jo marti Velso princesė Kate (Keit) ilsisi po pilvo operacijos, dėl kurios ji apie dvi savaites praleido ligoninėje.

Kol pasveiks, Kate ilsėsis nuo karališkųjų pareigų. Jos vyras, sosto įpėdinis princas Williamas (Viljamas), taip pat atšaukė susitikimus, kad padėtų prižiūrėti tris poros vaikus, tačiau trečiadienį jis atliks investitūrą Vindzoro pilyje bei dalyvaus labdaros vakarienėje.

Tapęs karaliumi Charlesas III į ketino vadovauti mažesnei monarchijai, kurioje būtų mažiau vyresniųjų karališkųjų asmenų, atliekančių oficialias viešąsias pareigas. Tačiau Charlesui III ir Kate laikinai atsidūrus nuošalyje, princui Harry (Hariui) persikėlus gyventi į Kaliforniją, o princui Andrew (Endriui) dėl draugystės su seksualiniu nusikaltėliu Jeffrey Epsteinu (Džefriu Epšteinu) iš esmės nustumtam į šalį, karališkoji šeima vėl gali smarkiai išsiplėsti.

Linkiu Jo Didenybei greitai ir visiškai pasveikti. Neabejoju, kad jis greitai atsistos ant kojų, ir žinau, kad visa šalis jam linki sveikatos.

Karalius asmeniškai paskambino Williamui ir Harry, taip pat savo broliams ir seserims, princesei Anne (En), princui Andrew ir princui Edwardui (Edvardui), kad pasidalytų naujienomis apie savo sveikatą.

Harry, kuris yra atsisakęs karališkųjų pareigų ir nuo 2020-ųjų gyvena Kalifornijoje, kalbėjosi su tėvu apie diagnozę ir „artimiausiomis dienomis vyks į Jungtinę Karalystę pas Jo Didenybę“, pranešė Harry ir jo žmonos Meghan (Megan) biuras.

Paramos žinutės

Po šokiruojančio karaliaus pranešimo pasipylė paramos žinutės.

„Linkiu Jo Didenybei greitai ir visiškai pasveikti. Neabejoju, kad jis greitai atsistos ant kojų, ir žinau, kad visa šalis jam linki sveikatos“, – socialiniame tinkle „X“ parašė britų premjeras Rishi Sunakas (Rišis Sunakas).

Pasak R. Sunako, vėžys monarchui nustatytas ankstyvoje stadijoje.

„Laimei, jis buvo nustatytas anksti ir dabar visi nori, kad jis gautų reikiamą gydymą ir visiškai pasveiktų“, – BBC antradienį sakė R. Sunakas.

Pirmadienį Las Vegase viešėjęs JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) sakė, kad ką tik sužinojo Charleso III diagnozę, ir išsakė viltį su juo pasikalbėti, „jei Dievas duos“.

„Esu sunerimęs dėl jo“, – žurnalistams sakė J. Bidenas.

„Vėžio diagnozė, gydymas ir išgyvenimas reikalauja vilties ir didžiulės drąsos. Jill (Džil) ir aš kartu su Jungtinės Karalystės žmonėmis meldžiamės, kad Jo Didenybė greitai ir visiškai pasveiktų“, – vėliau socialiniame tinkle „X“ paskelbė prezidentas.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) socialiniame tinkle „X“ taip pat palinkėjo Charlesui III greitai pasveikti ir pridūrė: „Mūsų mintys yra su britų tauta.“

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), tikėtinas respublikonų kandidatas lapkritį vyksiančiuose JAV rinkimuose, savo socialiniame tinkle „Truth“ parašė, kad karalius – nuostabus žmogus ir kad „mes visi meldžiamės, kad jis greitai ir visiškai pasveiktų!“

Australijos ministras pirmininkas Anthony Albanese'is (Entonis Albanizis) žurnalistams sakė, kad „visi australai siunčia geriausius linkėjimus karaliui Charlesui III kuo greičiau pasveikti“.

Izraelio užsienio reikalų ministras Israelis Katzas (Israelis Kacas) siuntė „maldas ir linkėjimus visiškai ir greitai pasveikti žydų tautos draugui karaliui Charlesui III“.

Londono gyventojai pareiškė užuojautą ir teigė patyrę šoką, išgirdę šią žinią.

„Nemalonu išgirsti, kad kam nors diagnozuotas vėžys. Man jo šiek tiek gaila, jis visus tuos metus laukė, kol taps karaliumi“, – sakė 55-erių programinės įrangos pardavimų darbuotoja Sarah Firisen (Sara Fairisen).

Charlesas III atvirai papasakojo apie savo sveikatos problemas, taip sulaužydamas ilgametę karališkosios šeimos tradiciją. Šimtmečius britų karališkoji šeima neviešindavo informacijos apie sveikatą.

Kampanijos „Catch Up With Cancer“ įkūrėja Pat Price (Pet Prais) teigė, kad milijonai žmonių yra susirūpinę dėl karaliaus sveikatos.

„Karaliaus atvirumas apie jo kovą su vėžiu yra stiprus priminimas, kad kas antras iš mūsų kada nors gyvenime gali susidurti su vėžiu“, – sakė P. Price.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tikriausiai

Tikriausiai  portretas
Kamila jį nustekeno nuo pat jaunystės. Arba tas pažas ar kaip ten jo pareigos, paskui kurį Čarlzas-Karolis lakstė dar būdamas santuokoje su Diana.

To Aišk.

To Aišk. portretas
Pritariu, žmogus neatgailavo už visą suteiktą skausmą kitiems žmonėms. Teks atsipirkti krauju. Kaip bebūtų keista, buvai neištikimas žmonai visą gyvenimą kankinai ją ir še tau prostatos vėžys, atseit gėrybinis. Tai ne gėrybinis musėt ant kiaušų...? Dieve atleisk man už tokius žodžius, tiesiog nesusilaikiau

nulinko amziams

nulinko amziams portretas
laikinai atides pareigas ir prades patyliukais ruostis pakasynu baliui viso pasaulio pirmosios ponios jau uzsisake gedulo sukniu ir skrybeliu
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių