EP ragina stiprinti ES bendradarbiavimą sveikatos apsaugos srityje

Europarlamentarai yra pasirengę derėtis su ES valstybėmis dėl ligų prevencijos ir kontrolės sistemos sustiprinimo bei veiksmingesnės kovos su grėsmėmis sveikatai.

Europos Parlamentas (EP) pritarė pasiūlymui išplėsti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) įgaliojimus. Europarlamentarai teigia, kad ES valstybės turėtų parengti nacionalinius pasirengimo ir atsako planus bei laiku teikti palyginamus ir kokybiškus duomenis. Jie taip pat nori užtikrinti, kad ECDC įgaliojimai apimtų ne tik užkrečiamas ligas, bet ir pagrindinius kitus susirgimus, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo takų ligas, vėžį, diabetą ar psichikos ligas.

EP nariai taip pat balsavo už pasiūlymą sustiprinti ES krizių prevenciją, pasirengimą ir atsaką ateityje kovojant su didelėmis tarpvalstybinėmis grėsmėmis sveikata. Europarlamentarai pabrėžė, jog COVID-19 krizė parodė, kad reikia papildomų veiksmų ES lygiu siekiant paremti valstybių bendradarbiavimą, ypač pasienio regionuose. EP taip pat ragina nustatyti aiškias procedūras ir užtikrinti didesnį ES bendrų viešųjų pirkimų ir susijusių pirkimo sutarčių skaidrumą.

Europarlamentarai pabrėžė, jog COVID-19 krizė parodė, kad reikia papildomų veiksmų ES lygiu siekiant paremti valstybių bendradarbiavimą, ypač pasienio regionuose.

Pranešėja Jonna Kopcinska (Europos konservatoriai ir reformuotojai, Lenkija) pabrėžė, kad šie pasiūlymai padės ES valstybėms, Komisijai, Sveikatos saugumo komitetui ir pačiam ECDC geriau bendradarbiauti, keistis informacija, žiniomis bei geriausia praktika.

„Taip bus geriau pasirengta grėsmėms sveikatai ir geriau koordinuojamas atsakas į jas. Taip pat susitarėme aktyviau analizuoti bei kurti modelius, taip padedant valstybėms kontroliuoti protrūkius, renkant ir tvarkant daugiau epidemiologinių duomenų, tuo pačiu išlaikant pagrindinę nacionalinę kompetenciją priimti sprendimus dėl sveikatos apsaugos“, - sakė J.Kopcinska.

„Visa mūsų krizių numatymo ir valdymo sistema turi būti pagrįsta bendros sveikatos koncepcija. COVID-19 krizė parodė, kaip visuomenės sveikatos problema gali trukdyti tinkamai veikti visoms Europos visuomenės dalims. Visiškai pritariu tam, kad bendra medicinos reikmenų pirkimo procedūra taptų standartine. Derėdamasi su pramonės atstovais ES yra tvirtesnė, kai ji vieningai kalba visų valstybių narių vardu“, – sakė pranešėja Veronique Trillet-Lenoir (Atnaujinkime Europą, Prancūzija).

2020 m. lapkričio 11 d. Komisija pasiūlė kuriant Europos sveikatos sąjungą suformuoti ir naują sveikatos saugumo sistemą. Dokumentų rinkinys apima pasiūlymą dėl reglamento dėl didelių tarpvalstybinio pobūdžio grėsmių sveikatai ir pasiūlymą išplėsti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro įgaliojimus.

EP biuro Lietuvoje teigimu, Europos Parlamentui patvirtinus savo poziciją dėl minėtų taisyklių, bus laukiama atitinkamo ES Tarybos sprendimo pradėti derybas dėl šių taisyklių suderinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
kodel hitleris visa europa okupavo isskyrus sveicarus skandinavus bei vatikana?===========

koki

koki portretas
bendradarbiavima su kuo ir kam k keli yra tai bilgeic svab kas toliau?... gal popiezius su k tomkevic ?ir kokiu tikslu fon de lesby madam bendradarbiaus gal populiacijos mazinimo ????? tuomet seniai viskas aisku tai fasistyne autonazija paciam /sutikus/============================
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių