G-20 ministrai įsteigė milijardinį pandemijos fondą

Prieš Didžiojo dvidešimtuko (G-20) lyderiams susirenkant į viršūnių susitikimą Indonezijos kurortinėje Balio saloje, bloko sveikatos ir finansų ministrai sekmadienį įsteigė 1,4 mlrd. dolerių (1,35 mlrd. eurų) fondą, skirtą kovai su kita pasauline pandemija, tačiau šalies šeimininkės prezidentas pareiškė, kad to nepakanka.

Manoma, kad 24 šalių fondas yra vienas iš pirmųjų kitą savaitę vyksiančio aukščiausiojo lygio susitikimo, kuriame, nedalyvaujant Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, nesitikima didelės pažangos sprendžiant Ukrainos krizę, rezultatų.

Sekmadienį spaudos konferencijoje, kurią atidarė Indonezijos prezidentas Joko Widodo (Džokas Vidodas) ir kurioje kalbėjo Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) bei Pasaulio banko prezidentas Davidas Malpassas (Deividas Malpasas).

„G-20 susitarė sukurti pandemijos fondą, skirtą pandemijos prevencijai ir pasirengimui jai. Į fondus prisidėjo donorai iš G-20 ir nepriklausančių G-20 šalių narių, taip pat filantropinės organizacijos. Tačiau to nepakanka“, – vaizdo kreipimesi sakė J. Widodo.

Jis teigė, kad kitai pasaulinei pandemijai įveikti reiktų 31 mlrd. dolerių (29,9 mlrd. eurų).

Pandemija nebegali atimti gyvybių ir sugriauti pasaulio ekonomikos sąnarių.

„Privalome užtikrinti bendruomenės atsparumą pandemijos atveju. Pandemija nebegali atimti gyvybių ir sugriauti pasaulio ekonomikos sąnarių“, – teigė jis.

Jungtinės Valstijos į fondą skyrė 450 mln. dolerių (434 mln. eurų), tai yra beveik trečdalį visos sumos.

JAV iždo sekretorė Janet Yellen (Džanet Jelen) teigė, kad šis bendras fondas yra pavyzdys, kaip G-20 gali spręsti pasaulines problemas.

„Didžiuojuosi tuo, ką pasiekėme. Manau, kad žingsniai, kurių ėmėmės šiais metais, padės įgyvendinti sveikesnės ir geriau reaguojančios pasaulinės sveikatos architektūros viziją“, – sakė ji.

Indonezija vienu metu buvo COVID-19 pandemijos epicentras, kai 2021 metų viduryje per šalį nusirito delta atmainos atvejų banga.

Jos sveikatos apsaugos sistema buvo perkrauta dėl infekcijų skaičiaus, o Džakarta pasigamino savo vakciną, mažesnes pajamas gaunančioms šalys nusivylus, kad labiau išsivysčiusios šalys kaupia skiepus savo piliečiams.

Pagrindinės fondo rėmėjos yra JAV, Jungtinė Karalystė, Indija, Kinija, Prancūzija, Kanada, Australija ir Japonija.

„Susitikome daugybės krizių metu... šis naujas specialus fondas yra svarbi priemonė, kuri padės mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims geriau pasiruošti pasaulinėms sveikatos krizėms“, – sakė D. Malpassas, paraginęs daugiau šalių prisijungti prie fondo.

„Pandemijos fondas gali padėti padaryti pasaulį saugesnį“, – teigė jis.

Indonezijos finansų ministrė Sri Mulyani Indrawati (Šri Muljani Indravati) šeštadienį spaudos konferencijoje sakė, kad Saudo Arabija turėtų įnešti savo dalį į foną, tačiau nenurodė, kiek.NAUJAUSI KOMENTARAI

o

o portretas
gal baikit visus politpandeminius bei karo teriorizmo zaidymus vasaliskai tarnaujant tam kurio kadencija baigiasi kartu su jusu visu vasaliniu setono pridurku gal gana sunybiu pratesymui ???===

Jonas

Jonas  portretas
Pseudo pandemijai milijardai?!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių