Garsi rašytoja L. Ulickaja Rusijoje pripažinta „užsienio agente“

  • Teksto dydis:

Rusija pasaulyje pripažintą rašytoją Liudmilą Ulickają, kuri yra pasisakiusi prieš Maskvos karinę operaciją Ukrainoje ir neva propaguoja LGBTQI vertybes, penktadienį paskelbė „užsienio agente“.

Užsienyje gyvenanti 81-erių literatūros ikona dar sovietmečiu pradėjo protestuoti prieš Kremliaus autoritarizmą ir yra arši prezidento Vladimiro Putino kritikė.

Rusijos teisingumo ministerija nurodė, kad L. Ulickaja „priešinosi specialiajai karinei operacijai Ukrainoje“ ir „vykdė LGBTQI santykių propagandą“.

L. Ulickaja, kurios vardas ilgą laiką figūravo kandidatų gauti Nobelio literatūros premiją sąraše, prisijungė prie ilgos eilės Rusijos kultūros veikėjų, įskaitant rašytoją Borisą Akuniną, kuriuos Kremlius itin neigiamai vertina.

Rusija žmones, kuriuos laiko išdavikais ir valstybės priešais, vadina „užsienio agentais“ ir reikalauja, kad visi šie asmenys specialiai žymėtų visas savo publikacijas, įskaitant įrašus socialiniuose tinkluose.

Biologės išsilavinimą turinti L. Ulickaja gimė 1943 metais centrinėje Rusijoje, kai SSRS kariavo Antrajame pasauliniame kare. Ji parašė 22 knygas, tarp jų – pjesių ir pasakų vaikams.

2006 metais išleistas ir į daugiau nei dvi dešimtis kalbų išverstas bestseleris „Danielis Štainas, vertėjas“ pagrįstas tikra Lenkijos žydo, tapusio katalikų kunigu, istorija.

2001 metais jos romanas „Kukockio kazusas“, kuriame pasakojama apie gydytojo ir jo šeimos gyvenimą pokarinėje Stalino epochoje, 2001 metais pelnė Rusijos „Booker“ premiją.

V. Putinui įsakius pradėti karinę operaciją Ukrainoje, L. Ulickaja išvyko į Vokietiją ir prognozavo, kad šis beprasmis konfliktas Rusijai sukels katastrofą.

Prasidėjus Kremliaus karinei operacijai Ukrainoje, nemažai Rusijos kultūros veikėjų pabėgo iš šalies, o tie, kurie liko, susidūrė su griežtais cenzūros įstatymais.


Šiame straipsnyje: Liudmila UlickajaRusijarašytojaužsienio agentėkaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių