Irane sulaikyta žurnalistė dėl reportažo apie metro stotyje nualpusią paauglę

  • Teksto dydis:

Teherane pirmadienį buvo sulaikyta Irano žurnalistė, kuri apsilankė ligoninėje, norėdama pranešti apie metro stotyje nualpusios paauglės būklę, pranešė dienraštis „Shargh“.

„Buvo sulaikyta laikraščio „Shargh“ žurnalistė Maryam Lotfi (Marjam Lotfi)“, – savo interneto svetainėje pranešė leidinys.

Ji nuvyko į sostinės ligoninę „Fajr“, kad parengtų pranešimą apie mergaitės, kuri sekmadienį prarado sąmonę metro, būklę“, nurodė „Shargh“.

Incidento aplinkybės buvo neaiškios, o aukšto rango pareigūnas paneigė kalbas apie konfliktą su metro darbuotojais.

Teherane leidžiamas laikraštis nenurodė, kuri agentūra sulaikė M. Lotfi ir kokie kaltinimai žurnalistei pateikti.

Kaip rugpjūtį pranešė vietos žiniasklaida, Irano pareigūnai apklausė arba sulaikė daugiau kaip 90 žurnalistų nuo praėjusiais metais per visą šalį nusiritusios protestų bangos, kurią išprovokavo Mahsos Amini, sulaikytos už tai, kad, kaip įtariama, pažeidė griežtas moterų aprangos taisykles, mirtis.

Pirmadienį oficialioji naujienų agentūra IRNA, pranešdama apie incidentą metro stotyje, teigė, kad 16-metė moksleivė, bandydama įlipti į traukinį, prarado sąmonę dėl sumažėjusio kraujospūdžio.

Teherano metro sistemos generalinis direktorius Masoodas Dorosti (Masudas Dorostis) paneigė, kad tarp moksleivės ir keleivių ar metro vadovų įvyko koks nors žodinis ar fizinis konfliktas.

„Kai kurie gandai, skelbiantys apie konfliktą su metro agentais, (...) neatitinka tikrovės, o vaizdo kamerų įrašai paneigia šį teiginį“, – IRNA sakė M. Dorosti.

Jis sakė, kad paauglė šiuo metu gydoma ligoninėje ir tikimasi, kad ji kuo greičiau grįš pas savo šeimą.

Iš kelių dešimčių Irano žurnalistų, kurie, kaip pranešama, buvo apklausti arba sulaikyti nuo praėjusių metų, dvi žurnalistės kalėjime praleido daugiau nei metus.

Niloufar Hamedi (Nilufar Hamedi) ir Elaheh Mohammadi (Elalė Mohamadi) buvo sulaikytos po M. Amini bylos atskleidimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių