Ispanijos premjeras P. Sanchezas dėl įtariamos žmonos korupcijos svarsto atsistatydinti

Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas) trečiadienį teigė, kad svarsto galimybę atsistatydinti po to, kai teismas pranešė pradėjęs tyrimą dėl jo žmonos Begonos Gomez (Begonos Gomes), įtariamos korupcija.

„Turiu sustoti ir pagalvoti“, kad būtų priimtas sprendimas, „ar turėčiau toliau vadovauti vyriausybei, ar turėčiau atsisakyti šios garbės“, rašė jis laiške, paskelbtame socialiniame tinkle „X“, ir pridūrė, kad savo sprendimą paskelbs pirmadienį ir iki to laiko sustabdys savo darbotvarkę.

Madrido teismas trečiadienį nurodė pradėjęs preliminarų tyrimą dėl ministro pirmininko žmonos, kuri įtariama kyšininkavimu ir korupcija verslo srityje.

Teismo paskelbtame pranešime teigiama, kad tyrimas pradėtas balandžio 16 dieną ir kad jam taikomas slaptumo orderis.

Daugiau informacijos nebuvo pateikta.

Teismo pareiškimas paskelbtas praėjus kelioms valandoms po to, kai interneto naujienų svetainė „El Confidencial“ paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, kad B. Gomez atžvilgiu atliekamas tyrimas dėl ryšių su keliomis privačiomis bendrovėmis, galiausiai iš vyriausybės gavusiomis lėšų ir sutarčių.

Straipsnyje pabrėžiama, kad tyrimas dėl premjero žmonos susijęs su jos galimais ryšiais su Ispanijos turizmo grupe „Globalia“, kuriai priklauso Ispanijos oro transporto bendrovė „Air Europa“.

Manoma, kad tie ryšiai galėjo atsirasti, kai „Air Europa“ derėjosi su vyriausybe dėl didžiulės finansinės pagalbos po to, kai bendrovė patyrė nuostolių per COVID-19 pandemiją.

Tuo metu B. Gomez vadovavo su Madrido verslo mokykla „Instituto de Empresa“ (IE) susijusiam fondui „IE Africa Center“. Šias pareigas ji užėmė iki 2022-ųjų.

Anot „El Confidencial“, „IE Africa Center“ ir „Globalia“ 2020 metais pasirašė susitarimą dėl rėmimo. Priduriama, kad tais pačiais metais B. Gomez rengė privačius susitikimus su „Globalia“ generaliniu direktoriumi Javieru Hidalgo (Chavjeru Hidalgu). Tuo metu bendrovė derėjosi su vyriausybe dėl daugiamilijoninės pagalbos, rašo „El Confidencial“.

2020-ųjų lapkritį P. Sanchezo vyriausybė nusprendė suteikti „Air Europa“ 475 mln. eurų finansinę paramą, bendrovei nukentėjus dėl pandemijos sukeltų apribojimų.

Anksčiau trečiadienį parlamente paklaustas apie kaltinimus, premjeras sakė, kad tiki šalies teisingumo sistema.

„Tokią dieną kaip šiandien, po išgirstų naujienų, nepaisant visko, vis dar tikiu Ispanijos teisingumo sistema“, – kalbėjo jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tiesa tokia

Tiesa tokia portretas
Visada visokie labdarų fondai ir yra pasipelnymas iš lengvatikių, nesvarbu kokia tai šalis bebūtų, nubyra šalin ne vienam.

Anonimas

Anonimas portretas
Pas mus tokie dalykai neįmanomi. Vagių rojus, ar ne , Stapukoni ?

Balta

Balta portretas
Puiki pora. Pas mus tokie emigrave.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių