Izraelio ministras viliasi, kad Slovėnijos parlamentas nepritars Palestinos valstybingumui

  • Teksto dydis:

Izraelio užsienio reikalų ministras Israelis Katzas (Israelis Kacas) ketvirtadienį pareiškė, kad tikisi, jog Slovėnijos įstatymų leidėjai nepritars Palestinos valstybingumo pripažinimui.

„Slovėnijos vyriausybės sprendimas rekomenduoti Slovėnijos parlamentui pripažinti Palestinos valstybingumą atlygina [islamistų grupuotei] „Hamas“ [...] Tikiuosi, kad Slovėnijos parlamentas atmes šią rekomendaciją“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė ministras.

Anksčiau ketvirtadienį Slovėnijos vyriausybė pritarė pasiūlymui pripažinti Palestinos valstybingumą ir paprašė parlamento padaryti tą patį.

Ministras pirmininkas Robertas Golobas sakė, kad jo vyriausybė nusiuntė pasiūlymą dėl pripažinimo parlamentui. Šis klausimo svarstyti gali susirinkti jau kitą savaitę.

Kad šis žingsnis įsigaliotų, būtinas parlamento pritarimas. R. Golobo valdančioji liberalioji koalicija 90 narių asamblėjoje turi patogią daugumą, todėl balsavimas turėtų būti tik formalumas.

Slovėnijos vyriausybė minimą sprendimą priėmė praėjus vos dviem dienoms po to, kai Ispanija, Norvegija ir Airija pripažino Palestiną. Šį jų žingsnį pasmerkė Izraelis.

Gazos Ruože vyksta kruviniausias per jo istoriją karas, kilęs po palestiniečių islamistų organizacijos „Hamas“ beprecedentės spalio 7-osios atakos Izraelio pietuose, kai, oficialiais duomenimis, žuvo daugiau kaip 1 170 žmonių, daugiausia civilių.

Per šią ataką kovotojai taip pat pagrobė 252 įkaitus, iš kurių 121, Izraelio teigimu, tebėra Gazos Ruože, įskaitant 37 žuvusius įkaitus.

Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą. „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per karą šioje teritorijoje jau žuvo daugiau kaip 36 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.NAUJAUSI KOMENTARAI

く⁠コ⁠:⁠彡

く⁠コ⁠:⁠彡 portretas
TBT turi užsiimti ne tik pašlijusios psichikos Jahu,bet ir visa jo chunta.

Šiaip tik

Šiaip tik portretas
Kodėl mūsų žiniasklaida nutyli apie tarptautinį baudžiamąjį teismą, kad Netanjaho, lygiai taip pat kaip ir Hamaso lyderių areštų orderiai išduoti?

Anonimas

Anonimas portretas
Šlovė Palestinos didvyriams !
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių