J. Navalnaja: Rusija nėra V. Putinas

Kremliaus priešininkė Julija Navalnaja sako, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas yra nenuspėjamas – ir neatmeta, kad jis kada nors gali panaudoti branduolinį ginklą. „Mes nežinome, ko dar iš jo tikėtis“, – interviu agentūrai dpa sakė kalėjime mirusio rusų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno našlė ir  pridūrė: „Jis tikriausiai galėtų tai padaryti“.

Anot J. Navalnajos, ji netikėjo, kad V. Putinas gali pulti Ukrainą, nes tarp abiejų šalių buvo tokie stiprūs ryšiai. „Tačiau jis nusprendė tai daryti. Jis gąsdina žmones ir laiko juos baimėje. Niekas nežino, ką V. Putinas darys rytoj“, – teigė ji. J. Navalnaja sakė nesanti tikra, ar Kremliaus vadovas iš tikrųjų turi „stiprią strategiją“.

Kalbėdama apie spėjamų rusų šnipų sulaikymą Europoje, J. Navalnaja pabrėžė, jog tai dar vienas ženklas, rodantis, kad V. Putinas jau seniai visomis priemonėmis kovoja savo kovą ir Europos širdyje. „V. Putinas pradėjo ne dabar – jis tai daro visą laiką. Jis pradeda karus, jis žudo savo oponentus“, – tęsė Kremliaus kritiko našlė, pridurdama: „Visuomet maniau, kad Europoje yra daug rusų šnipų, tai akivaizdu. Todėl man tai nieko nauja“.

Praėjusį trečiadienį Bavarijoje buvo sulaikyti du vokiškus ir rusiškus pasus turintys vyrai, įtariami šnipinėję Vokietijoje Maskvos pavedimu. Lenkijoje buvo suimtas vyras, įtariamas dalyvavęs rusų sąmoksle nužudyti Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

J. Navalnaja apgailestavo, kad Europa daug anksčiau neįvertino Rusijos keliamų grėsmių. „Norėčiau, kad Europa apie tai būtų kalbėjusi daug daugiau ir anksčiau. Tuomet galbūt keletu karų ir keletu nužudymų būtų mažau“, – sakė ji.

Jis pradeda karus, jis žudo savo oponentus.

J. Navalnaja interviu dar kartą pabrėžė ryžtingai kovosianti prieš V. Putiną – ir pareikalavo kuo stipresnės Vakarų paramos. Ji pati nebijo, sakė našlė, nors, žinoma, kažkiek rizikuoja. „Ir ši rizika didės, jei gerai dirbsiu“, – teigė ji.

47-erių J. Navalnaja sakė svajojanti, kad vieną dieną grįš į Rusiją. „Norėčiau gyventi Rusijoje. Mano vaikai svajoja grįžti į Rusiją. Norėčiau aplankyti savo vyro kapą. Tai man labai svarbu. Ir tikiuosi, kad galėsiu tai padaryti labai, labai greitai“, – pažymėjo garsaus Kremliaus kritiko našlė.

A. Navalnas mirė vasario 16 d. Sibiro kalėjime. Jo mirties aplinkybės neišaiškintos.

Toliau kalbėdama su agentūros dpa žurnalistu, J. Navalnaja sakė šiuo metu nematanti Ukrainos konflikto sprendimo. „Visas pasaulis mėgina rasti kelią, kad išspręstų šią problemą, ir niekas iki šiol šio kelio nerado“, – sakė ji. Todėl esą tai nebus lengvas sprendimas. Anot J. Navalnajos, ji tikisi rusų ir ukrainiečių susitaikymo, „tačiau V. Putinas abi šalis atvedė į tokią situaciją, kad bus labai sunku atkurti santykius“.

J. Navalnaja nenorėjo prognozuoti, kada opozicija Rusijoje bus pakankamai didelė, kad galėtų destabilizuoti V. Putiną. „Aš tikrai tikiuosi ir manau, kad tai atsitiks daug anksčiau nei mes galvojame“, – vylėsi ji.

J. Navalnaja pabrėžė neremianti karo, tačiau bijanti tai garsiai pasakyti, nes dėl to dar tą pačią dieną galinti atsidurti kalėjime. Todėl ji tikisi, kad rusai neparems tolesnės karių mobilizacijos. „Jei vyriausybė mėgins vis daugiau žmonių mobilizuoti karui, pasipriešinimas tam didės“, – kalbėjo Kremliaus kritikė ir akcentavo, kad Rusija nėra V. Putinas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Na Navalnas buvo nacionalistas

Na Navalnas buvo nacionalistas portretas
Normalu, kad kitų tautų žmonės į jo našlės glėbį nepuola. Beje, Irano Šacho sūnus irgi puolė aiškinti, kad Iranas tai visai ne mulos ir ajatolos. Kad jie bus nuversti ir Iranas vėl bus draugiška ir moderni šalis be religinių vadų. Atgal į zoroastrizma. Būtų gerai, tai super šalis turistauti.

Šančių ,,kibiras,,

Šančių ,,kibiras,, portretas
Kažkodėl Zelenskio žmona nebendrauja nei su ja,nei su Cechanovskaja-paklauskite ukrainiečių-paaiškins,kokius,,opozicionierius,,myli ir ,,priglaudžia,,LT valdantieji.

Dar viena

Dar viena portretas
juokdare islindo. Ar ji zino,kaip juokina pasauli ir kodel Vakaruose praminta Jolanda?
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių