JAV generolas: neturime būdų apsiginti prieš didelį Rusijos raketų antpuolį

  • Teksto dydis:

Jungtinės Valstijos ir jos sąjungininkės neturėtų būdų apsiginti prieš didelį Rusijos antžeminių valdomų raketų antpuolį, antradienį perspėjo šalies generolas.

JAV kritikuoja Rusiją, kad ši dislokuoja nuo žemės paleidžiamų valdomų raketų sistemas, nes tai pažeidžia 1987 metais pasirašytą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF).

JAV ginkluotųjų pajėgų strateginės vadavietės vadas generolas Johnas Hytenas (Džonas Haitenas) įstatymų leidėjams sakė, kad paleista viena tokia raketa netaptų reikšminga grėsme, tačiau padėtis pasikeistų, jeigu vienu metu būtų paleista daug tokių raketų.

„Mes neturime būdų prieš tai apsiginti, ypač ginant mūsų Europos sąjungininkes“, – Senato ginkluotųjų tarnybų komitete sakė J.Hytenas.

„Iš šių sistemų paleistos raketos gali pasiekti ir kelia grėsmę didžiajai daliai Europos žemyno, priklausomai nuo to, kur jos dislokuotos. Tai kelia nerimą ir mes turime išsiaiškinti, kaip su tuo susitvarkyti“, - pridūrė jis.

JAV pareigūnai plačiai nedetalizuoja Rusijos dislokuojamų raketų, tačiau ekspertai sako, kad jos lengvai galėtų būti apginkluotos branduolinėmis galvutėmis.

Rusija tikina nepažeidžianti 1987 metais pasirašytos Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties ir jos pažeidimais kaltina Vašingtoną.

Rusija pastaraisiais metais modernizuoja savo branduolines pajėgas. J.Hytenas teigė, kad INF sutarties pažeidimai yra keliantys nerimą.

„Mes turėsime tai paimti domėn spręsdami kaip mums elgtis su Rusija“, – sakė generolas.

Jis taip pat perspėjo apie augančią grėsmę Amerikos palydovams.

Kinija ir Rusija kuria pajėgumus, kuriais konflikto metu būtų galima tuos palydovus paveikti, teigė karininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Todėl jiems ir reikia kad rusų raketos būtų nutaikytos į Lietuvą.

Anonimas

Anonimas portretas
Taip kad ziopliai visa europa nepades jum ta amerika ir europa griusit ant keliu pries rusija taip jum ir reikia europieciai drani nereikejo leisti europos kariam i lt vaziuoti ir pirkinet supuvusia tehnika hahaha

manau

manau portretas
rusija tuo labiau neturi galimybiu apsiginti nuo NATO saliu raketu ,del to ir yra pusiausvyra.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių