JAV paskelbė apie Ukrainai skiriamus 275 mln. dolerių karinės pagalbos

  • Teksto dydis:

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė apie naują karinės pagalbos Ukrainai dalį, įskaitant šaudmenis, raketas, minas ir artilerijos sviedinius.

Nuo gegužės 10 dienos, kai tūkstančiai Maskvos karių šturmavo sieną, Ukraina bando atsilaikyti Charkivo srityje.

„Šiandien Jungtinės Valstijos skelbia, kad Ukrainai skiriama nauja reikšminga ginkluotės ir įrangos dalis, skirta paremti drąsius Ukrainos žmones, kurie gina savo šalį“, – sakė valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas).

„Šiame 275 mln. dolerių (253,69 mln. eurų) vertės pakete, kuris yra mūsų pastangų padėti Ukrainai atremti Rusijos puolimą prie Charkivo dalis, numatyti skubiai reikalingi pajėgumai“, – teigė jis.

Praėjusį mėnesį JAV įstatymų leidėjai priėmė ilgai atidėliotą 61 mlrd. dolerių (56,2 mlrd. eurų) karinės pagalbos Kyjivui susitarimą po ilgus mėnesius trukusių ginčų Kongrese, kol Ukrainos pajėgos patyrė nesėkmių mūšio lauke dėl amunicijos ir lėšų trūkumo.

Nuo to laiko JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) nurodė Ukrainai skirti penkias karinės pagalbos dalis.

„Pagalba, gauta iš ankstesnių paketų, jau pasiekė pirmąsias fronto linijas, o naująją pagalbą perduosime kuo greičiau“, – sakė A. Blinkenas.

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas (Loidas Ostinas) pirmadienį teigė, kad Ukraina išgyvena „iššūkio akimirką“ dėl naujo Rusijos puolimo prieš Charkivą. Jis pažadėjo, kad ginklai bus gabenami „savaitė po savaitės“.

Per smūgius antrajame pagal dydį Ukrainos mieste ketvirtadienį žuvo mažiausiai septyni žmonės, pranešė vietos valdžia.

Anot vietos gubernatoriaus Oleho Synjehubovo, nuo tada, kai Rusija pradėjo naują puolimą, platesniame regione buvo evakuota daugiau kaip 11 tūkst. žmonių.


Šiame straipsnyje: JAVkarinė pagalbakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių