A. Jermakas žada geras naujienas dėl „Patriot“ perdavimo Ukrainai

Ukrainos prezidento biuro vadovas Andrijus Jermakas pareiškė, kad netrukus bus gerų naujienų dėl oro gynybos sistemų „Patriot“ perdavimo Ukrainai.

Jis tai sakė trečiadienį per televizijos maratoną, praneša „Ukrinform“ korespondentas.

„Galiu jums tvirtai pasakyti – naujų „Patriotų“ bus. Mums klausimas, iš kur jie mus pasieks, yra antraeilis dalykas, svarbiausia, kad jų būtų, ir būtų kuo greičiau, nes tai – mūsų miestų apsauga, mūsų žmonių apsauga“, – pabrėžė A. Jermakas.

Paklaustas, iš kurių šalių tikimasi oro gynybos sistemų „Patriot“, pareigūnas atsakė: „Mes kalbamės su daugeliu partnerių, pirmiausia – su amerikiečiais, nes tai jų ginkluotė, nuo jos neabejotinai daug kas priklauso. Tačiau mums žinoma ir Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo, ir kitų pozicija. Esu įsitikinęs, kad netrukus sulauksime gerų naujienų“.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Vokietija paragino Europos Sąjungą ir NATO kuo greičiau sustiprinti Ukrainos oro gynybą. Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas ir užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock iškėlė bendrą iniciatyvą ir paragino trečiąsias šalis peržiūrėti savo galimybes šioje srityje. Iniciatyva praėjusią savaitę buvo svarstoma Didžiojo septyneto (G7) šalių užsienio reikalų ministrų susitikime.

Vokietijos kancleris O. Scholzas po ES viršūnių susitikimo balandžio 18 d. pareiškė, kad Ukrainai reikia mažiausiai septynių oro gynybos sistemų „Patriot“, iš kurių vieną jai perduos Vokietija.

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte pasiūlė išpirkti oro gynybos sistemas „Patriot“ iš šalių, kurios jų turi, tačiau nenori savarankiškai jų perduoti Ukrainai.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojePatriot sistemaNATOEuropos Sąjunga

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių