Kryme – ryšio problemos dėl smūgio Rusijos karinių jūrų pajėgų bazei Sevastopolyje

Dėl smūgio Rusijos karinių jūrų pajėgų bazei Sevastopolyje kilo ryšio problemų laikinai okupuotame Kryme.

Tai pirmadienį per televizijos maratoną pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Karinių jūrų pajėgų atstovas 3-iojo rango kapitonas Dmytro Pletenčukas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Tiesą sakant, situacija jiems gali būti dar blogesnė, nes karinių jūrų pajėgų bazė yra ta struktūra, kuri užtikrina laivyno veiklą apskritai. Todėl gali paaiškėti, kad problemų kilo ne tik dėl ryšio, bet ir dėl tiekimo, dėl einamojo remonto ir dėl daugelio kitų klausimų, kuriuos tiesiogiai sprendžia karinių jūrų pajėgų bazė. Vėliau informaciją dar kartą patikslinsime, tačiau šiuo metu galime konstatuoti, kad darbas buvo sėkmingas, smūgis buvo skaudus ir padaryta didelė žala“, – pažymėjo D. Pletenčukas.

Komentuodamas smūgius Rusijos naftos bazėms Kryme ir atsakydamas į klausimą, kur rusai papildo degalų atsargas savo laivams, atstovas pažymėjo, kad Juodosios jūros laivynas turi mažiausiai dvi bazes Azovo ir Juodosios jūrų regiono akvatorijoje.

„Dar yra karinių jūrų pajėgų bazė Novorosijske. Ar ji susidoros su tiek užduočių, nes, žinoma, ji nebuvo skirta tokiam laivų skaičiui? Tačiau kai kurios logistikos priemonės išliko, be to, yra įvairių būdų tokioms problemoms spręsti. Bet jos gana smarkiai apsunkina laivo paruošimo išplaukti į jūrą procesą ir karinės logistikos darbą“, – sakė D. Pletenčukas.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, kovo 23-osios vakarą laikinai okupuotame Sevastopolyje nugriaudėjo apie 10 sprogimų. Ukrainos gynybos pajėgos smogė Rusijos didiesiems desanto laivams „Jamal“ ir „Azov“, Juodosios jūros laivyno ryšių centrui ir keliems infrastruktūros objektams.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeKrymasryšio problemosRusijos karinių jūrų pajėgų bazė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių