Latvijoje trims Rusijos piliečiams nurodyta palikti šalį

  • Teksto dydis:

Latvijos Pilietybės ir migracijos reikalų tarnyba (PMLP) išdavė pirmuosius tris įsakymus deportuoti Rusijos piliečius, kurie nesilaikė pakoreguotų Imigracijos įstatymo nuostatų ir nepateikė prašymo išduoti naują leidimą gyventi Latvijoje, naujienų agentūrą LETA informavo tarnyba.

Iš viso 1 tūkst. 16 Rusijos piliečių buvo paprašyta paaiškinti priežastis, dėl kurių jie neatitinka Imigracijos įstatymo reikalavimų ir kodėl nepateikė dokumentų leidimui gyventi gauti.

Jų taip pat buvo paprašyta pateikti informaciją apie planuojamą išvykimo iš šalies datą, kai jie nebeturės teisėto pagrindo būti Latvijoje.

PMLP šiuo metu nagrinėja atsakymus į savo laiškus. Migracijos tarnyba vertina pateiktus paaiškinimus ir sprendžia, ar vis dar yra teisinis pagrindas išduoti šiems asmenims leidimus gyventi.

Jei PMLP nustatys, kad jie turi teisėtą priežastį laiku nepateikti reikiamų dokumentų, jiems vis tiek bus leista pateikti prašymus išduoti leidimą gyventi.

Apie asmenis, kurie neatsakė į PMLP laiškus, pranešta Valstybės sienos apsaugos tarnybai ir paprašyta patikrinti, ar jie apskritai yra Latvijoje.

Visais kitais atvejais asmenims išduodami įsakymai išvykti ir suteikiamas 30 dienų terminas išvykti iš Latvijos. Jei asmuo nevykdo įsakymo, jis gali būti deportuotas prievarta.

Kaip pranešama, iš dalies pakeistame Imigracijos įstatyme numatyta, kad Rusijos piliečiams išduoti leidimai nuolat gyventi šalyje nustojo galioti 2023 metų rugsėjį.

Norėdami toliau gyventi Latvijoje, jie turėjo kreiptis dėl nuolatinio Europos Sąjungos gyventojo statuso, tačiau norėdami jį gauti, PMLP turėjo pateikti dokumentus, įrodančius, kad bent minimaliai moka valstybinę kalbą ir turi pakankamai finansinių išteklių.

Prieš pat įsigaliojant šioms nuostatoms, Saeima nusprendė pakoreguoti Imigracijos įstatymą, suteikdama Latvijoje gyvenantiems Rusijos piliečiams dar dvejus metus išlaikyti latvių kalbos egzaminą, kad galėtų toliau teisėtai gyventi Latvijoje.

Be to, nuo rugsėjo Latvijoje gyvenantys Rusijos piliečiai turėjo gauti bent laikiną leidimą gyventi šalyje.

PMLP teigimu, tiems Rusijos piliečiams, kurie nieko nepadarė, kad įteisintų savo statusą Latvijoje, bus panaikinti leidimai gyventi šalyje ir jiems bus išsiųsti laiškai su prašymu išvykti iš šalies.

Imigracijos įstatymo pakeitimuose numatyta, kad Rusijos piliečiai, dėl pateisinamų priežasčių neišlaikę latvių kalbos egzamino, gali prašyti leidimo gyventi šalyje ne ilgiau kaip dvejus metus, per kuriuos jie turi išlaikyti egzaminą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ot laikai atėjo.Jau ir spjaut į akis nebemožna

Ot laikai atėjo.Jau ir spjaut į akis nebemožna portretas
O rašiklio prašymui neturėjimas ne rimta prriežastis neištremt iš Latvijos?Numiro tas rusų jumoristas Zadornovas,kuris turėjo turto pas braliukus ir ten tankiai kieminėjosi.Ot dabartės būtų pavaręs,,,

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Kai ruskių pilna Latvija, o tik tris "išpravodina"

RICHARD

RICHARD portretas
TIK TIEK??????
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių