Latvijoje užsimojo atidaryti blaivyklą paaugliams

Latvijos valdžia nori šalyje įkurti blaivyklą paaugliams.

Apie tai pranešė Latvijos radijo ir televizijos portalas lsm.lv.

Žurnalistų duomenimis, per pastaruosius trejus metus į Latvijos vaikų klinikinę universitetinę ligoninę buvo pristatyta 850 apsvaigusių nepilnamečių. Iš jų 80 proc. vartojo alkoholį. Gydymo įstaigoje palikdavo nedaugelį. Kitus, jau išsiblaiviusius, išleisdavo į namus.

Pasak ligoninės vyriausiosios gydytojos Renatos Snipe, tokia tendencija yra bauginanti, o paauglių alkoholizmo problema tapo aktuali po COVID-19 pandemijos.

Gydytoja pažymėjo, kad neblaivūs nepilnamečiai pacientai elgiasi triukšmingai ir agresyviai. Jie atima iš gydytojų energiją ir laiką, kurio medikai jau negali skirti ligotiems vaikams ir jų mamoms.

Šiuo metu klausimas dėl paauglių blaivyklos įkūrimo Latvijoje įstrigo. Nuo 2023 metų pavasario Latvijos parlamento žmogaus teisių ir visuomeninių reikalų komisija šį pasiūlymą aptarinėjo jau tris kartus.

Dabar minėtą projektą nagrinėja Vyriausybės kanceliarija. Daugiau aiškumo dėl blaivyklos paaugliams atidarymo bus gegužės mėnesį. Tada iniciatyvą įvertins vyriausybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
Seniai laikas.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių