Latvių premjerė: Latvija viena negali imtis veiksmų prieš Rusijos grūdų importą

  • Teksto dydis:

Latvijai nėra prasmės vienai imtis veiksmų prieš Rusijos grūdų importą, nes vienašališki apribojimai nepasieks tikslo, trečiadienį šalies televizijai TV3 sakė latvių ministrė pirmininkė Evika Silina (Evika Silinia).

E. Silina mano, kad vienos Latvijos sprendimas uždrausti rusiškų grūdų importą būtų „draudimas popieriuje“, o ne realybėje, nes rusiški grūdai į Europos Sąjungą ir Latviją patektų kitais keliais.

Todėl Latvija yra pirmoji šalis, kuri „iškėlė grūdų klausimą ES lygmeniu“ ir yra pasiryžusi toliau aiškinti, kodėl reikia uždrausti importą, teigė E. Silina ir pridūrė, kad latvių poziciją palaikė kitos dvi Baltijos šalys, tačiau jai turi pritarti visa ES.

Paprašyta pakomentuoti Lietuvos pareigūnų pareiškimus, kad rusiškų grūdų daugiausiai gabenama per Latviją, ir tai yra didelė problema, E. Silina sakė, kad šiais teiginiais siekiama nukreipti dėmesį, nes „jų uostuose perkraunama nemažai krovinių“.

Kalbėdama apie nuolatinius Rusijos grasinimus ir kai kurių nuomonę, kad ji gali užpulti ir NATO šalis, E. Silina pabrėžė, kad Latvija imasi rimtų priemonių savo saugumui stiprinti.

Ji ragino žmones prisiminti, kad „Latvija yra NATO narė ir čia jau dislokuoti 14 skirtingų Aljanso šalių kariai, todėl Latvijos situacija labai skiriasi nuo Ukrainos. Kartu Latvija stiprina ir savo gynybinius pajėgumus“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių