Londonas: JK ir Suomija gilina ryšius Rusijos agresijos grėsmės akivaizdoje

Jungtinė Karalystė ir Suomija pirmadienį pasirašys naują susitarimą dėl strateginės partnerystės, siekdamos stiprinti tarpvalstybinius ryšius ir kovoti su Rusijos agresijos grėsme, pranešė JK užsienio reikalų ministerija.

Ministerijos išplatintame pranešime teigiama, kad abi šalys ketina paskelbti, jog Rusija kelia „didžiausią ir tiesioginę grėsmę taikai ir stabilumui Europoje“.

Strateginės partnerystės susitarimą pirmadienį Londone pasirašys JK užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) ir jo kolegė iš Suomijos Elina Valtonen.

„Bendromis jėgomis remiame Ukrainą, be kita ko, teikdami karinę pagalbą ir mokymus, tačiau esame tikri, kad Rusijos agresijos grėsmė po jos pradėto karo nebus toleruojama“, – teigė D. Cameronas.

„Šia strategine partneryste, grindžiama mūsų bendromis vertybėmis, Jungtinė Karalystė ir Suomija sustiprins bendradarbiavimą, kad sustiprintų Europos saugumą ir pasinaudotų naujomis galimybėmis, pradedant mokslu ir technologijomis ir baigiant glaudesniais ryšiais energetikos srityje“, – pridūrė jis.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos, Londonas ir Helsinkis bendradarbiaus kovodami su Rusijos dezinformacija, kenkėjiška kibernetine veikla ir rems Ukrainos atsigavimą bei atstatymą po karo.

2022 metų vasarį Rusijai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą, Suomija ir Švedija pateikė paraiškas įstoti į NATO. Suomija į NATO įstojo praėjusių metų balandį, o Švedija – šį kovą.

JK yra ištikima Ukrainos rėmėja, vykdanti mokymus jos kariams ir tiekianti karinę įrangą kovai su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis.


Šiame straipsnyje: Jungtinė KaralystėSuomijagilina ryšiuskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių