M. Rutte: Nyderlandai perduos Ukrainai karinių katerių ir haubicų

Nyderlandai įsipareigoja perduoti Ukrainai 22 karinius patrulinius katerius, 3 karinius laivus ir ne mažiau kaip 9 haubicas.

Tai penktadienį per bendrą su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu spaudos konferenciją pareiškė Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte, praneša „Ukrinform“ korespondentas.

„Čia ir dabar toliau teiksime karinę ir finansinę paramą ir ieškosime būdų, kaip jums padėti. Kaip pavyzdį įvardysiu naujausius mūsų pirkinius: nemokamai perduosime nuo Nyderlandų policijos ir pasieniečių 22 karinius patrulinius katerius, taip pat 3 karinius laivus CB90, 4 radarų sistemas ir mažiausiai 9 haubicas, neskaičiuojant tų, kurias mes jau perdavėme“, – sakė premjeras.

Komentuodamas naikintuvų F-16 perdavimo Ukrainai procesą, Nyderlandų vyriausybės vadovas pažymėjo, kad grafiko laikomasi, ir jie Ukrainos padangėje skraidys dar šiais metais.

„Tačiau dar daug ką reikia padaryti. Šiandien susitarėme, kad reikia paspartinti  procesą. Norime įsitikinti, kad priešakyje nebus netikėtų kliūčių, kurių dar neaptarėme“, – sakė Nyderlandų premjeras.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, V. Zelenskis ir M. Rutte penktadienį Charkive pasirašė dvišalę saugumo sutartį.

 


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojepatruliniai kateriaiNyderlandaiMarkas Rutte

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių