Iš Minsko į Iraką išskrido lėktuvas su daugiau kaip 250 migrantų

Daugiau kaip 250 migrantų penktadienį išskrido iš Baltarusijos sostinės į Irako šiaurinį Arbilio miestą, pranešė Minsko nacionalinis oro uostas savo „Telegram“ kanale.

„Skrydžiui užsiregistruoti 257 keleiviai ir vienas vaikas iki dvejų metų. 13 val. 54 min. (12 val. 54 min. Lietuvos laiku) orlaivis išskrido iš Nacionalinio oro uosto į Arbilį“, – rašoma pranešime.

Šįmet per Baltarusijos sieną į Lietuvą, Latviją ir Lenkiją pateko keli tūkstančiai migrantų, daugiausia iš Irako.

Lietuvoje ir Lenkijoje dėl migrantų krizės pasienyje buvo įvesta nepaprastoji padėtis, nutiestos pjaunančios vielos užtvaros, sugriežtinta sienų apsauga.

Padėtis Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje smarkiai komplikavosi lapkričio pradžioje, prie Lenkijos sienos iš Baltarusijos pusės susirinkus tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į Europos Sąjungą. Daugelis jų bandė prasiveržti per pasienio užtvaras.

Dalis migrantų, daugiausia atvykėliai iš Irako ir kitų arabų šalių, vis dar yra prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos. Jie laukia Lenkijos ir Vokietijos pareigūnų sprendimo dėl galimybės jiems persikelti į ES šalis.

ES kaltina Baltarusijos autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją ir nepriklausomą žiniasklaidą.

Baltarusija tokius kaltinimus atmeta ir kritikuoja migrantų neįsileidžiančias Lenkiją, Lietuvą bei Latviją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių