NATO teigia dabar turinti daugiau nei 300 tūkst. aukštos parengties karių

NATO šalys „gerokai viršijo“ tikslą turėti 300 000 aukštos parengties karių, aljansui susiduriant su Rusijos keliama grėsme, ketvirtadienį pareiškė aukštas aljanso pareigūnas.

Maskvai 2022 metais užpuolus Ukrainą, NATO lyderiai susitarė smarkiai padidinti pajėgų, kurias aljanso vadai galėtų dislokuoti per 30 dienų, skaičių.

„Sąjungininkų pateikti pasiūlymai gerokai viršija mūsų nustatytą 300 000 karių skaičių, – sakė pareigūnas su anonimiškumo sąlyga. – Tai pajėgos, apie kurias sąjungininkai mums pasakė, kad „šiuo metu ir tokiu parengties lygiu jos yra jums prieinamos.“

Siekis turėti daugiau karių, pasirengusių greitai reaguoti, yra dalis platesnio masto NATO planų, skirtų užkirsti kelią bet kokiam galimam Rusijos puolimui, atnaujinimo.

Šie planai buvo priimti per praėjusių metų aukščiausiojo lygio susitikimą.

Šiuose planuose pirmą kartą nuo Šaltojo karo pabaigos nustatyta, ką kiekviena NATO narė turėtų daryti Maskvos užpuolimo atveju.

Dabar NATO vadai stengiasi įsitikinti, kad tikrai turi pajėgumų prireikus tuos planus įvykdyti.

Tačiau aljansui trūksta svarbios ginkluotės, pavyzdžiui, oro gynybos priemonių ir ilgesnio nuotolio raketų.

„Pajėgumuose esama spragų. Yra dalykų, kurių šiuo metu mums, kaip aljansui, nepakanka, ir kuriuos turime spręsti“, – sakė pareigūnas.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeRusijaNATOkariaiaukšta parengtisMaskva

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių