NATO vadovas prašo Pietų Korėjos didinti karinę paramą Ukrainai

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pirmadienį paprašė Pietų Korėjos padidinti karinę paramą Ukrainai ir pasiūlė jai persvarstyti savo politiką neeksportuoti ginklų į šalis, kuriose vyksta konfliktai.

J. Stoltenbergas Seule pradėjo savo kelionę po Aziją, kurios metu taip pat aplankys Japoniją, siekdamas stiprinti ryšius su regiono demokratinėmis sąjungininkėmis vykstant karui Ukrainoje ir didėjant Kinijos konkurencijai.

J. Stoltenbergas sekmadienį susitiko su Pietų Korėjos aukščiausio rango pareigūnais, o pirmadienį paragino Seulą labiau padėti Kyjivui, sakydamas, kad „skubiai reikia daugiau šaudmenų“.

Jis atkreipė dėmesį į tokias valstybes kaip Vokietija ir Norvegija, kurios „ilgą laiką vykdė ginklų neeksportavimo į šalis, kuriose vyksta konfliktai, politiką“, bet peržiūrėjo ją po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusių metų vasario mėnesį pasiuntė savo kariuomenę į Ukrainą.

„Jei tikime laisve, demokratija, jei nenorime, kad nugalėtų autokratija ir totalitarizmas, jiems (ukrainiečiams) reikia ginklų“, – sakė jis kalbėdamas privačioje organizacijoje „Chey Institute“ Seule.

Pietų Korėja tampa vis svarbesne ginklų eksportuotoja ir neseniai pasirašė sutartis dėl šimtų tankų pardavimo Europos šalims, įskaitant NATO narę Lenkiją.

Tačiau Pietų Korėjos įstatymai draudžia ginklų eksportą į šalis, kuriose vyksta aktyvus konfliktas, todėl Seulas teigia, kad jam sunku tiesiogiai tiekti ginklus Kyjivui, nors jis teikė neletalinę ir humanitarinę pagalbą.

Praėjusiais metais Pietų Korėja atidarė savo pirmąją diplomatinę misiją prie NATO.

J. Stoltenbergas sakė, kad neaišku, kada baigsis konfliktas Ukrainoje, ir teigė, kad V. Putinas rengiasi „dar didesniam karui“ ir aktyviai įsigyja ginklų iš kitų šalių, įskaitant Šiaurės Korėją.

Pchenjanas atmetė šiuos kaltinimus ir sekmadienį perspėjo, kad jei JAV ir toliau skleis „savo pačių sukurtus gandus“, sulauks „tikrai nepageidaujamų pasekmių“.

„Bandymas sugadinti [Šiaurės Korėjos] įvaizdį išgalvojant neegzistuojantį dalyką yra rimta provokacija, kurios niekada negalima leisti ir kuri negali nesukelti jos reakcijos“, – sakė Šiaurės Korėjos JAV reikalų departamento generalinis direktorius Kwon Jong Gunas (Kvon Čen Gunas).

Jis taip pat pavadino tai „kvailu bandymu pateisinti ginklų siūlymą Ukrainai“.

Praėjusią savaitę JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pažadėjo su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai 31 tanką „Abrams“ – vieną galingiausių ir sudėtingiausių JAV kariuomenės ginklų.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeNATOPietų Korėjakarinė parama

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių