NATO vadovas ragina Vengriją nedelsiant ratifikuoti Švedijos paraišką dėl narystės aljanse

  • Teksto dydis:

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas trečiadienį paragino Vengriją nedelsiant ratifikuoti Švedijos paraišką dėl narystės aljanse.

Visos 31 NATO narės, išskyrus dvi – Turkiją ir Vengriją –, yra pritarusios Stokholmo siekiui tapti NATO nare.

„Vengrijos vyriausybė ne kartą sakė, kad ji nebus paskutinė NATO sąjungininkė, kuri ratifikuos Švedijos narystę“, – teigė J. Stoltenbergas per derybas su Vengrijos prezidentu Briuselyje.

„Dabar tikiuosi, kad Vengrija įvykdys šį įsipareigojimą. Vengrijos parlamentas turėtų nedelsdamas balsuoti už ratifikavimą“, – pridūrė jis.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) praėjusį mėnesį parlamentui oficialiai pateikė Švedijos paraišką dėl narystės NATO.

Vengrijos prezidentė Katalin Novak, kurios vaidmuo yra daugiausia simbolinis, sakė, kad ji asmeniškai remia Švedijos paraišką, tačiau ją turi patvirtinti Vengrijos parlamentas.

„Kai kurie Vengrijos parlamentarai teigia, kad Švedija gana garsiai smerkia arba smerkė Vengrijos parlamento veiklą“, – sakė K. Novak, artima premjero Viktoro Orbano sąjungininkė.

Švedija ir jos kaimynė Suomija praėjusiais metais atsisakė tradicinės karinio neprisijungimo politikos ir dėl Rusijos karo Ukrainoje pateikė paraišką dėl narystės.

Suomija tapo 31-ąją NATO nare balandį.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Kokia teisia turi isakineti kazkoks natio klierkas kitoms valstybems? Jis ka diktatorius ? Negerbia kitu saliu apsisprendimo ?

Sitas

Sitas portretas
ZUIKUTIS gali tik paragint savo dildo-raga kad jy kiaurai nepraragintu.

PINIGĖLIUS IŠTAŠKĖ...

PINIGĖLIUS IŠTAŠKĖ... portretas
Reikia papildyti iš tų, kurie gyveno ramiai, turtingai ir nepriklausomai. Didžiausia užuojauta Suomijai ir Švedijai. Baigėsi jums katino dienos - parsidavėte pasaulio teroristams.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių