A. Navalno tėvai ir kiti gedintieji mini 40 dienų nuo opozicionieriaus mirties

  • Teksto dydis:

Velionio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno tėvai ir kiti gedintieji antradienį padėjo gėlių prie jo kapo, minint 40 dienų nuo jo netikėtos mirties Arkties kalėjime.

Pagrindinis Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas mirė praėjusį mėnesį kolonijoje, kur buvo kalinamas itin prastomis sąlygos.

Ortodoksai krikščionys tiki, kad mirusiojo siela palieka Žemę praėjus keturiasdešimčiai dienų po mirties.

Juodai apsirengę A. Navalno tėvai Liudmila ir Anatolijus buvo tarp tų, kurie, stebimi policijos pareigūnų, pagerbė opozicijos lyderio atminimą Maskvos Borisovo kapinėse.

Prie jo kapo su mediniu kryžiumi buvo prikrauta gėlių ir vainikų.

Socialiniuose tinkluose A. Navalno našlė Julija Navalnaja paviešino dainą, kurią jo atminimui parašė ir atliko žinomi rusų muzikantai ir menininkai.

10 minučių trukmės vaizdo įraše pateikiamos A. Navalno citatos, raginančios rusus nepasiduoti.

„Šiandien sukanka 40 dienų nuo Aleksejaus nužudymo“, – rašė J. Navalnaja.

„Labai ačiū visiems, kurie prisimena“, – pridūrė ji.

A. Navalnaja kaltina V. Putiną jos nužudžius jos vyrą, kuris už grotų buvo laikomas nuo tada, kai 2021 metais grįžo į Maskvą iš Vokietijos, kur gydėsi po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Dėl apnuodijimo jis kaltino Kremlių.

Dėl A. Navalno mirties V. Putinui besipriešinantys rusai neteko charizmatiškiausio lyderio tuo metu, kai valdžia slopina paskutinius opozicijos likučius.

Susidorojimas suintensyvėjo po to, kai 2022 metų vasarį Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.

Anksčiau šį mėnesį V. Putinas užsitikrino naują šešerių metų kadenciją, rinkimuose nesulaukęs realių varžovų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių