Nyderlandai pažadėjo skirti papildomą milijardą eurų Ukrainai paremti

Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte penktadienį pažadėjo skirti papildomą milijardą eurų karinės paramos Ukrainai, kurią, pasak jo, „kasdien niokoja Rusijos agresija“.

Jis taip pat paskelbė apie 400 mln. eurų, skiriamus ekonominei paramai ir energetikos infrastruktūros, kurią pastarosiomis dienomis ir savaitėmis vėl atakuoja Rusija, remontui.

„Nyderlandai šiais metais karinei paramai papildomai skirs milijardą eurų. Tai papildys du milijardus eurų, dėl kurių jau buvo susitarta“, – paskelbė M. Rutte platformoje „X“.

„Taip pat nuspręsta, kad skirsime tris milijardus eurų karinei paramai kitais metais“, – pridūrė kadenciją baigiantis ministras pirmininkas po derybų su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

M. Rutte, turintis visas galimybes tapti naujuoju NATO generaliniu sekretoriumi, užbaigė savo „X“ žinutę žodžiais: „Ukraina turi laimėti šią kovą. Dėl savo ir mūsų saugumo.“

Naujausi oro smūgiai Ukrainos energetikos tinklui lėmė didžiulius elektros tiekimo sutrikimus.Ketvirtadienį Rusija Ukrainos energetikos objektus apšaudė maždaug 40-čia dronų ir sugriovė elektrinę Kyjivo regione.

„Ukrainai reikia daugiau, kad galėtų apsisaugoti, – sakė M. Rutte. – Kartu su tarptautiniais partneriais mes toliau darome viską, kas įmanoma, kad greičiau perduotume jai daugiau šaudmenų ir priešlėktuvinės gynybos priemonių.“

 


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeNyderlandaiparama UkrainaiMarkas Rutte

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių