V. Rupšys Ukrainoje su šalies kariuomenės vadu aptarė karių rengimą ir pajėgumų vystymą

  • Teksto dydis:

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys lankėsi Ukrainoje, kur su šalies kariuomenės vadu Oleksandru Syrskiu aptarė karių rengimą ir pajėgumų vystymą.

Kartu su Gynybos štabo viršininku Mindaugu Steponavičiumi V. Rupšys taip pat susitiko su įvairių Ukrainos pajėgų ir vienetų vadais, antradienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Pasak kariuomenės, susitikime su O. Syrskiu aptarti Lietuvos karinės paramos Ukrainai klausimai, karių rengimas, aptarta esame situacija bei pajėgumų – oro gynybos, manevro, dronų ir kitų – vystymas bei jų jungtinumo kovos lauke reikšmė..

„Ukrainos kariai demonstruoja išskirtinį ryžtą ir drąsą, tačiau svarbiausia mūšio lauke – iniciatyva. Jai perimti ukrainiečiams reikia daugiau karinės paramos, ginkluotės, amunicijos. Turėdama jos pakankamai, Ukrainos kariuomenė galėtų efektyviau atremti priešo puolimą ir perimti iniciatyvą į savo rankas“, – pranešime cituojamas V. Rupšys.

Lietuvos kariuomenės delegacija taip pat susitiko su Ukrainos priešlėktuvinės gynybos regiono „Centras” vadu generolu leitenantu Anatolijumi Krivonožko, kuris pasidalino kovos su rusų okupacinės kariuomenės lėktuvais, raketomis bei dronais patirtimi.

Pasak Lietuvos kariuomenės vado, stipri oro gynyba, nors ir brangiai kainuoja, gali padėti išspręsti dalį problemos – trikdyti priešo dominavimą ore, mažinti žalą infrastruktūrai ir karinėms pajėgoms.

Tam reikia pasiruošti aukštos techninės kvalifikacijos specialistų, be kita ko gebančių ir analizuoti priešo technologijas, taip pat tikslios amunicijos, cituojamas kariuomenės vadas.

Kaip skelbia kariuomenė, Lietuva nuosekliai vykdo mokymus Ukrainos kariams. Lietuvos kariuomenės instruktoriai taip pat prisideda prie tarptautinių ukrainiečių mokymo misijų „Interflex“ Jungtinėje Karalystėje ir EUMAM Vokietijoje. Per praėjusius metus Lietuvoje parengta daugiau nei 2 tūkstančiai Ukrainos instruktorių, vadų ir specialistų, kurie grįžo į Ukrainą.

Kiek anksčiau antradienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė, kad Lietuva perdavė Ukrainai šarvuočių M577.

KAM duomenimis, Lietuva Ukrainai šiemet jau pristatė 155 mm amunicijos, šarvuočių M577, antidronų sistemas, žiemos sezonui reikalingą įrangą ir šiltų rūbų komplektų, prieštankinio granatsvaidžio „Carl Gustaf“ šaudmenų, nuotolinio detonavimo sistemų RISE-1, generatorius, dalimis išardytą lengvąjį atakos lėktuvą L-39ZA „Albatros“ ir kitą paramą.

Lietuva iš viso paramai Ukrainai yra skyrusi daugiau nei vieną milijardą eurų, iš jų daugiau nei 610 mln. eurų sudaro karinė parama.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių