Pareigūnas: D. Tuskas jau kitą savaitę gali būti prisaikdintas Lenkijos premjeru

  • Teksto dydis:

Donaldas Tuskas jau kitą savaitę gali būti prisaikdintas Lenkijos premjeru, sako prezidento kanceliarijos valstybės sekretorius Wojciechas Kolarskis (Voicechas Kolarskis).

Pasak jo, prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) galėtų prisaikdinti D. Tuską gruodžio 13 arba 14 dieną.

Po spalio 15 dieną įvykusių visuotinių rinkimų dabartinio premjero Mateuszo Morawieckio (Mateušo Moraveckio) dešinioji partija „Teisė ir teisingumas“ (PiS) užėmė pirmąją vietą, tačiau nesurinko ryškios daugumos ir turėjo mažai galimybių sudaryti koaliciją.

Kaip rodo Seimo darbotvarkė, pirmadienį M. Morawieckis, kuriam po spalio rinkimų pavesta suformuoti naują vyriausybę, pristatys žemiesiems parlamento rūmams savo politiką.

Po šios kalbos parlamentarai turės balsuoti dėl pasitikėjimo jo kabinetu, pristatytu lapkričio gale, tačiau daugumą Seime turi opozicija, tad veikiausiai šį balsavimą M. Morawieckis pralaimės.

Jei taip nutiks, parlamentarai išrinks savo kandidatą į premjerus.

Opozicijos lyderio D. Tusko liberalus Pilietinės koalicijos blokas rinkimuose užėmė antrąją vietą, tačiau kartu su dviem mažesnėmis partijomis – centristiniu „Trečiuoju keliu“ ir Kairiųjų partija – užsitikrino 248 įstatymų leidėjų daugumą 460 vietų parlamente.

Trijų opozicinių frakcijų vadovai nori, kad jų vyriausybei vadovautų D. Tuskas, ir siekia, kad jis kuo greičiau pradėtų eiti pareigas. Todėl jų kandidatas savo programą pristatytų jau gruodžio 12-ąją.

Pasak W. Kolarskio, priesaikos ceremonija gali būti surengti artimiausiomis dienomis.

„Rengdami kitos savaitės kalendorių, atsižvelgiame į įvairius scenarijus, – sakė W. Kolarskis. – Jei bus toks naujai išrinkto ministro pirmininko noras, gruodžio 14-oji taip pat galimas variantas. Galimas ir rytinis laikas, atsižvelgiant į tai, kad Europos Vadovų Taryba prasideda vakare.“

Gruodžio 12 dieną A. Duda grįžta iš Šveicarijos, kur sakys kalbą Jungtinių Tautų susitikime, skirtame Žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo 75-osioms metinėms.

„Ši kelionė planuota jau seniai“, – sakė pareigūnas ir pridūrė, kad gruodžio 13-oji yra anksčiausia galima prisaikdinimo ceremonijos data.

Tačiau Lenkijoje tądien minimos karinės padėties įvedimo metinės. 1981 metų gruodžio 13 dieną tuometinė komunistų vyriausybė Lenkijoje paskelbė apie karinės padėties įvedimą šalyje.

D. Tuskas, buvęs Lenkijos ministras pirmininkas ir buvęs Europos Vadovų Tarybos vadovas, apkaltino A. Dudą, kad jis, suteikdamas PiS galimybę suformuoti vyriausybę, žaidžia laiku.

D. Tuskas lenkų ministro pirmininko pareigas ėjo iki 2014 metų. Kitais metais PiS laimėjo visuotinius rinkimus ir nuo to laiko buvo valdžioje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lenkai dainuodavo

Lenkai dainuodavo portretas
Ješče polska ne zginela. Atrodo, kad jau zginela.

tuskas ir jo politinis vinegretas

tuskas ir jo politinis vinegretas portretas
Lenkiškas politinis vinegretas nori paimti viršų :ką velniai nepadarytu dėl valdžios ir pinigų?

Reiketu

Reiketu portretas
ponu priesaikas prie Blindos pusies organizuoti. Gal nuo vogimo ir tarnavimo svetimiems atgrasintu!?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių