Portugalijos ministras: V. Putinas bando destabilizuoti Europą kelioms kartoms

Portugalija supranta, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas bando destabilizuoti Europą kelioms kartoms.

Tai 3-iajame Žytomyro srities atstatymo forume pareiškė Portugalijos užsienio reikalų ministras João Gomesas Cravinho, praneša „Ukrinform“ korespondentas.

Pasak Portugalijos diplomatijos vadovo, jo šalies paramą Ukrainai sudaro du dėmenys, iš kurių pirmas yra emocinis.

„Portugalijoje gyvena stipri ukrainiečių bendruomenė, kuri yra labai integruota į visuomenę ir vertinama, ji gyvuoja daugiau nei 40 metų. Portugalijoje visi pažįsta ukrainiečius... Dėl šios priežasties reakcija į Rusijos agresiją prieš Ukrainą buvo tokia (griežta) ir dėl to Portugalijoje viešoji nuomonė yra tokia palanki Ukrainai“, – sakė J. G. Cravinho.

Užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad Portugalija priėmė apie 60 tūkst. pabėgėlių ukrainiečių, iš kurių daugelis jau grįžo namo.

Pasak J. G. Cravinho, antrasis paramos dėmuo yra strateginis. Kaip pabrėžė ministras, portugalai aiškiai supranta, kad V. Putinas bando neigti patį Ukrainos egzistavimo faktą.

„Tokiu būdu jis kelia nestabilumą, pavojų visos Europos ateinančioms kartoms. Mes turime paremti Ukrainą dėl paprastos strateginės priežasties: jei V. Putinas laimės Ukrainoje, kitos aukos bus kiti euroatlantinės bendruomenės nariai“, – pareiškė J. G. Cravinho.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis mano, jog jei karas ateis į Europą, ten niekas jam nebus pasiruošęs.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeVladimiras PutinasPortugalijaJoao Gomesas Cravinho

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių