R. Sikorskis: vis dar nėra konkrečių deklaracijų dėl oro gynybos sistemų Ukrainai

Lenkijos diplomatijos vadovas Radosławas Sikorskis pirmadienį po ES užsienio reikalų ministrų susitikimo Liuksemburge apgailestavo neišgirdęs jokių konkrečių deklaracijų dėl oro gynybos sistemų perdavimo Ukrainai.

Jis taip pat apibūdino Ukrainos energetikos sektoriaus situaciją kaip dramatišką, nes rusams pavyko sunaikinti 70 proc. ikikarinių Ukrainos elektrinių gamybinių pajėgumų.

„Jei jiems pavyks sunaikinti dar daugiau, daugelis Ukrainos vietovių bus nebetinkamos gyventi. Tai gali sukelti pabėgėlių bangą su visais iš to išplaukiančiais padariniais“, – sakė R. Sikorskis žurnalistams, pabrėždamas, kad kaip tik todėl labai svarbu perduoti Ukrainai oro gynybos sistemų, kurių Rusijos užpulta šalis prašo jau kelias savaites.

Vokietija yra „Patriot“ koalicijos lyderė. Ji paskelbė, kad atiduos vieną bateriją. Mes linkime jai sėkmės, mes ją palaikysime.

„Bet, deja, neišgirdau konkrečių deklaracijų. Situacija labai rimta, ji gali turėti labai skaudžių padarinių. Atsakomybė tenka tiems, kurie nesiima veiksmų“, – pabrėžė Lenkijos užsienio reikalų ministras. Pasak jo, ES šalys turi apie 100 oro gynybos sistemų, kurios labai praverstų Ukrainai. R. Sikorskio nuomone, ši ginkluotė neturėtų dulkėti „kur nors sandėliuose ar angaruose, kai ant Ukrainos byra Rusijos raketos ir dronai“.

Paklaustas, ar Lenkija pasiruošusi perduoti Ukrainai savo „Patriot“ sistemas, jis atsakė, kad „mūsų šalis turi tik dvi baterijas ir yra tiesioginio karinio pavojaus zonoje“.

„Viena iš Rusijos raketų nukrito už 10 km nuo mano namų. Tikiuosi, tai parodo, kad Lenkija negali atiduoti savo baterijų. Vokietija yra „Patriot“ koalicijos lyderė. Ji paskelbė, kad atiduos vieną bateriją. Mes linkime jai sėkmės, mes ją palaikysime“, – apibendrino R. Sikorskis.


Šiame straipsnyje: Radosławas Sikorskisoro gynybos sistemoskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių