Rusijos federalinė saugumo tarnyba – „piteriečių“ vadovaujamas klanų sambūris

KGB įpėdinė Federalinė saugumo tarnyba (FST) yra sudėtinga institucija, kurioje susiduria įvairių klanų interesai, rašo Rusijos laikraštis "Novaja Gazeta".

Vadovauja "piteriečiai"

Leidinys išsiaiškino, kad tarnyboje yra "piteriečių", atėjusių per "blatą", sukčiautojų, užtikrinančių "stogą" ir juodadarbių klanai.

Šiuo metu jai vadovauja "piteriečiai" – žmonės, artimi Saugumo Tarybos sekretoriui ir buvusiam FST vadovui Nikolajui Patruševui. Šiam klanui priklauso dabartinis tarnybos direktorius Aleksandras Bortnikovas ir beveik visi jo pavaduotojai.

A.Bortnikovas šio dešimtmečio pradžioje buvo FST Sankt Peterburgo ir Leningrado srities skyriaus viršininku, o prieš tai vadovavo FST Ekonominio saugumo skyriui.

Įtakingų tėvų atžalos

Atėję per "blatą" pateko į tarnybą padedami giminaičių – generolų ir aukštų pareigūnų. Pasak laikraščio "Novaja Gazeta", šio klano atstovai dažniausiai neužsilaiko tarnyboje ir pereina į pelningesnes pareigas stambiuose bankuose arba naftos bendrovėse.

Ryškiausias pavyzdys, anot laikrašio, yra N.Patruševo sūnūs Dmitrijus ir Andrejus. Pirmasis gegužės mėnesį ėmė vadovauti bankui "Rosselchozbank", o antrasis 2006 m. tapo naftos bendrovės "Rosneft" direktorių tarybos pirmininko patarėju.

Tam pačiam klanui priklauso ir FST direktoriaus pavaduotojo Viačeslavo Išakovo dukra Marijana. Baigusi FST akademiją moteris pasuko į verslą. Dabar jos pavardę galima pamatyti įvairų stambių verslo grupuočių steigėjų sąrašuose.

Talkina nusikaltėliams

"Stogą" užtikrinantys pareigūnai užsiima tamsesne veikla. Jie dalyvauja nusikaltėlių susirinkimuose, padeda spręsti konfliktus su valdžia, saugo bendrovės nuo finansinių patikrinimų. Dažniausiai jie padeda kontrabandininkams, prekeiviams narkotikais.

Kai kurie verslininkai moka kyšius už "stogą" tiesiog apsidrausdami, nes jo kada nors gali prireikti.

Kiek gausesnis yra reketininkų klanas, pasak laikraščio "Novaja Gazeta". Rusijos teismai tiesiog užversti bylomis, kuriose FST pareigūnai kaltinami turto prievartavimu. Jie per grasinimus atima pinigus, automobilius, kartais ir visą verslą.

Naudojasi žmonių baime

Mulkintojų klanui priklauso žemesnio rango pareigūnai, kurie naudojasi įprasta gyventojų baime jėgos žinyboms. Jie gali pranešti žmogui, kad juo susidomėjo FST, ir išsigandusi auka dažniausiai sutinka pakloti pinigų už problemų sprendimą.

Eiliniai FST specialiųjų pajėgų smogikai sudaro vadinamąjį juodadarbių klaną. Jie dažnai siunčiami į karštuosius taškus, dalyvauja įkaitų išlaisvinimo operacijose. Pasak laikraščio "Novaja Gazeta", savo darbe jie elgiasi žiauriai ir visiškai nevertina žmogaus gyvybės. Palikę tarnybą smogikai dažnai įsidarbina stambių verslininkų apsaugininkais arba privačių apsaugos bendrovių darbuotojais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių