Rusijos stačiatikių bažnyčia nušalino A. Navalno atminimo ceremonijai vadovavusį dvasininką

Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas nušalino nuo pareigų dvasininką, vadovavusį Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno atminimo ceremonijai.

Patriarchas Kirilas, artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, pasirašė įsaką, draudžiantį šventikui Dmitrijui Safronovui trejus metus teikti palaiminimus, nešioti kryžių ar dėvėti dvasininko sutaną.

D. Safronovas, vadovavęs atminimo pamaldoms prie A. Navalno kapo praėjus 40 dienų po jo mirties, buvo pažemintas rangu ir perkeltas į kitą Maskvos bažnyčią, sakoma antradienį paskelbtame balandžio 15 d. įsake. „Pasibaigus atgailos laikotarpiui, remiantis atsiliepimais iš paklusnumo vietos, bus sprendžiama dėl galimybės jam tęsti dvasininko tarnystę“, – sakoma įsake.

Bažnyčia nenurodė savo sprendimo priežasties.

A. Navalnas, ryškiausias pastarojo dešimtmečio V. Putino priešininkas, vasario mėnesį mirė Arkties kalėjime, ten atlikdamas ilgą įkalinimo bausmę dėl kaltinimų „ekstremizmu“, laikomu V. Putino kerštu už jo kampaniją prieš Kremlių.

Rusijos stačiatikių bažnyčia yra svarbi V. Putino rėmėja, palaikanti jo konservatyvią politiką, įskaitant susidorojimą su LGBTQ bendruomene, ir karą Ukrainoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

keidanskas

keidanskas portretas
Kam čia rašinėt apie popus rusyne,kai jau patys pamiršo raudonuoju kunigu vadinę Lietuvoje gerbiamiausią ir mylimiausią Tėvą Stanislovą?Ale ir nebijo, parazitai, atsiveriant žemės po kojomis...

Anonimas

Anonimas portretas
Jis jau seniai pamirštas. O , atrodo, dar taip neseniai kvaksėjo...

Tipo analnas

Tipo analnas portretas
Pats svarbiausias Provoslavų cerkvej?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių