Sakartvelo sostinėje – naujas mitingas prieš „užsienio įtakos“ įstatymą

Penktadienį tūkstančiai žmonių Sakartvelo sostinėje dalyvavo naujame mitinge prieš kontroversišką „užsienio įtakos“ įstatymą.

Praėjusią savaitę Sakartvelo parlamento nariai priėmė šį teisės aktą. Oponentai teigia, kad jis yra visiška Rusijos įstatymų, skirtų kitaminčiams nutildyti, kopija. Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili, kuri nesutaria su vyriausybe, vėliau vetavo kontroversiškąjį įstatymą, tačiau parlamentas savo ruožtu paskelbė, kad pradės procedūrą, kurios metu bus svarstomas veto atmetimo klausimas.

Nuo balandžio 9 d. praktiškai kasdien rengiami mitingai prieš šį įstatymą. Penktadienio vakarą Tbilisio centre susirinko keli tūkstančiai protestuotojų, siekusių pademonstruoti solidarumą su žmonėmis, sulaikytais per ankstesnes demonstracijas, pranešė tai matęs naujienų agentūros AFP žurnalistas. Demonstrantai, mojuodami Sakartvelo ir Europos Sąjungos (ES) vėliavomis, žygiavo nuo Laisvės aikštės iki Vidaus reikalų ministerijos būstinės, kad pareikalautų paleisti sulaikytus asmenis.

„Niekada netoleruosime prorusiškos vyriausybės Sakartvele, – AFP sakė 20-metis studentas demonstrantas Miša Kavtaradzė. – Ne rusiškam įstatymui, taip Europai.“

Minėtasis įstatymas įpareigoja nevyriausybines organizacijas ir žiniasklaidos priemones, gaunančias daugiau nei 20 proc. finansavimo iš užsienio šaltinių, užsiregistruoti kaip veikiančias „užsienio jėgų interesais“. Vakarų šalys šį įstatymą pasmerkė kaip nedemokratišką.

Penktadienį valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ pasmerkė Jungtinių Valstijų diena anksčiau paskelbtus vizų apribojimus „asmenims, kurie yra atsakingi už demokratijos Sakartvele žlugdymą arba prisideda prie jo“ šiuo įstatymu. Savo pareiškime partija apkaltino Vašingtoną „vizų šantažu“ ir „akivaizdžiu bandymu kėsintis į Sakartvelo nepriklausomybę ir suverenitetą“.

„Sakartvelo svajonė“ tikina, kad išlieka įsipareigojusi stojimui į ES ir NATO, ir savo ruožtu pateikia „užsienio įtakos“ įstatymą kaip skirtą padidinti skaidrumą nevyriausybinių organizacijų finansavimo klausimu. Tačiau protestuotojai kaltina partiją grąžinant šalį į Maskvos orbitą ir sabotuojant Konstitucijoje įtvirtintą Sakartvelo siekį prisijungti prie ES.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tikrai, ale tikrai tu DEBILAS

Tikrai, ale tikrai tu DEBILAS  portretas
...

Tikrai

Tikrai portretas
nepasiduos žmonės kacapinimui, anksčiau ar vėliau prorusiški balsuotojai lėks į rusyną slėptis!

ogi

ogi portretas
zelionka jau gasdin lietuvos zmones rusais nes kgb tai ne zmones o ju paciu saika ir kas zino kas paleis ta drona tikimybe d kad hazarai banderovcai gi sis artistas kartu su /bidu/ nurasyti bet skalina ss
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių